Testy z i wojny światowej

Pobierz

Typ materiału: Scenariusz zajęć.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. M Bał ze r o tyck ie WilnoMiędzynarodowy test wiedzy w kategorii I wojna światowa.. Rozpad systemu kolonialnego.. Przerwij test.. Test wiedzy o I Wojnie Światowej.. 12 sierpnia 1918 roku.. Sprawdzian z historii klasa 8 ii wojna światowa wczoraj i dis oui.. 2 października 1918 roku.. Świat w okresie międzywojennym - ćwiczenie utrwalające Połącz w pary.. Bałkańskie kłopoty Test Grupa A 10 Zapoznaj się z mapą i wykonaj polecenia a) i b).. 12 pytań Historia Asa17.. 67 pytań Historia kasiatomza.. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 7.Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.Materiały służące do samodzielnej weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia.Należą do żołnierza I Wojny Światowej.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Daty, wydarzenia i bitwy I Wojny Światowej, sprawdzian wiedzy przed klasówką.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty.. łodzie podwodne.. bomba atomowa.. Test generałów II wojny światowej to eksperymentalna miara, która ma na celu dopasowanie Ciebie do jednego z sześciu generałów II wojny światowej, posługując się złożonym modelem Twoich postaw taktycznych i cech osobowości.Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era..

Czasy I wojny światowej".

Publikacje nauczycieli:I wojna światowa - przebieg - Test.. Sytuacja na Bliskim Wschodzie po II wojnie światowej.. Walka o władzę w powojennej Polsce.. Przemiany społeczne i kulturowe w drugiej połowie XX w.. Test ze znajomości zagadnień I Wojny Światowej.. Rozpocznij test.Kiedy zakończyła się 1 wojna światowa ?. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Sprawdź swoją wiedzę o dramatycznych dniach 1914 r. Latem 1914 r. rozpoczęła się wojna - Wielka Wojna, pierwsza wojna światowa.Sprawdzian "I wojna światowa" - test sprawdzający wiedzę - rozdział 5.. Przyczyny, przymierza, daty.. 8 pytań Historia Mieczysław.. Temat 24.. 1) I wojna światowa wybuchła w a) 1917 r. b) 1914 r. c) 1915 r. d) 1916 r. 2) Państwa Niemcy, Austro-Węgry i Włochy tworzyły blok państw, który nazywał się : a) Trójporozumienie b) Unia Europejska c) Trójprzymierze d) ONZ 3) Państwa Wielka Brytania, Francja, Rosja utworzyły blok państw, który .TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. Agnieszka Dzik.Lista pytańI wojna światowa - daty.. Żadna z wymienionych tutaj odpowiedzi nie jest prawidłowa.I wojna światowa 1, test z historii.. Szczątki ludzkie należące najprawdopodobniej do żołnierza armii królestwa Wirtembergii z okresu I wojny światowej odkryto podczas prac przy torowisku w pow. sochaczewskim (Mazowieckie) - poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie asp..

Świat po I wojnie światowej.

Uporządkuję wiedzę o tym, jak wyglądał świat po I wojnie światowej.I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana "Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj. Austro-Węgrami i Niemcami, wspieranymi przez .. 1) Bezpośrednią przyczyną wybuchu I wojny światowej był: a) zamach w Sarajewie b) zamach w Sofii c) zamach w Wiedniu d) zamach w Syrii 2) Niemiecki plan wojenny został opracowany przez feldmarszałaka: a) Hindenburga b) Biskarcka c) Schlieffena d) von Moltke 3) Działania wojenne na froncie wschodnim .Test Europa w I wojnie światowej Test Rosja w roku 1917 Test Traktat wersalski Test Sprawa polska Test Niepodległość Polski Test Walka Polski o granice Test Konflikty na wschodniej granicy Test Rzeczpospolita Polska Test Słabość systemu wersalskiego Test Państwo bolszewików.. powstanie trójporozumienia 1907 Zgłoś błąd.Klasa 7 Historia.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. Do produkcji wszedł on dopiero w 1917 roku i był odpowiedzią na wyraźnie widoczną potrzebę .Niełatwy test z II wojny światowej.. Rozwiąż test..

Polska po II wojnie światowej.

czołgi.. Kiedy wybuchła I wojna światowa?. 28 lipca 1914 roku.. 20 października 1918.. 10 pytań Historia enigma1990.. wybuch wojny japońsko-rosyjskiej 1904 Zgłoś błąd.. Rozpocznij test.MP 18 był jednym z nielicznych pistoletów maszynowych, używanych w trakcie I wojny światowej.. Podczas I wojny światowej nie korzystano z następujących rodzajów broni: answer choices .. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razy1) I wojna światowa wybuchła w roku: a) 1914 b) 1918 c) 2020 d) 1882 2) I wojna światowa zakończyła się w roku: a) 1914 b) 1918 c) 1917 d) 1916 3) Trójporozumienie to: a) Anglia, Francja, Niemcy b) Niemcy, Austro-Węgry, Francja c) Rosja, Anglia, Francja d) Włochy, Francja, Anglia 4) Trójprzymierze to: a) Niemcy, Anglia, Francja b) Austro-Węgry, Niemcy, Włochy c) Niemcy, Włochy .Sprawdzian III - 04. answer choicesQUIZ DZ - WYBUCH I WOJNY ŚWIATOWEJ.. I WOJNA ŚWIATOWA - SPRAWDZIAN ZA DARMO 7 KLASA WCZORAJ I DZIŚ Z nauką na ty.. 23 kwietnia 2016 Dzień Otwarty na nauka- Matematyka z kluczem, klasa 8.. Słowa z uśmiechem - klasa 7; Matematyka z plusem 5.. Kto dowodzil .Test generałów II wojny światowej.. Rozpocznij test.Pytanie 1 /21.. Kultura polska przełomu XIX i XX wieku Połącz w pary.. NiemcyTest z Historii II Wojna Światowa.. Opis testu.. samoloty.. Scenariusz lekcji "Sprawa polska w czasie I wojny światowej"..

Geneza I wojny światowej 7 Test.

Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań 49/49.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika.. Zimna wojna.. Typ materiału: Test, quiz, gra.. 28 września 1939 roku.. Wśród narastających konfliktów przed wybuchem I wojny światowej można wymienić: konflikty kolonialne konflikt francusko-niemiecki o ziemie zabrane Francji po zjednoczeniu Niemiec konflikty wynikające z idei panslawizmu wszystkie odpowiedzi są poprawne.I wojna światowa , test z historii.. Polska w nowych granicach.. powstanie trójprzymierza (państwa centralne) 1882 Zgłoś błąd.. Zestaw: "Sprawdzian III - 04. wraz z Jędrzejem Moraczewskim sprawował władzę w pierwszym ogólnopolskim rządzie utworzonym w 1918 r.Powtórzenie I wojna światowa - Test.. 28 czerwca 1914 roku.. Walka z opozycją .Sprawa polska w czasie I wojny światowej, test z historii.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.Sprawdź swoją wiedzę wykonaj test z tematu Sprawa polska w czasie I wojny światowej.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku?. 0-2 p. a) Podaj, od którego roku sytuacja w Królestwie Polskim podczas I wojny światowej przedstawiała się tak jak na mapie.. Rozpocznij test.Q.. wg Urymaria.Zimna wojna 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt