Kamienie na szaniec test z lektury

Pobierz

Rozwiązanie.. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - .. ALEK - .. Rozwiąż następujące skróty: AK -.. GS -.. Jaka pasja łączyła Alka i prof. Domańskiego?. W czasie wojny był jednym z organizatorów Szarych Szeregów.Imię i nazwisko Klasa L. punktów 1.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. c) Jerzy Masiukiewicz.. 6. Podaj slogan związany z sabotażem kin.. 7.Kamienie na szaniec - - Test.. Jak nazywał się zespół harcerski, do którego należeli Alek i Rudy?. Jaką funkcję w drużynie harcerskiej pełnił Rudy?. Test zawiera 34 pytań.. Wyjaśnij co oznacza termin sabotaż (2 pkt.. IMIĘ I NAZWISKO LICZBA PUNKTÓW OCENA 1.. Kto był wodzem Buków?. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z popkultury.. b) Jerzy Drewnowski.. Narysuj znak Polski Walczącej 5.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. /Gimnazjum im.. "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego; Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - test ze znajomości lekturyTest sprawdzający z powieści A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec", dzięki któremu zweryfikujesz swoją wiedze i dostatecznie przygotujesz się do zajęć z języka polskiego.. Z kim najlepiej uczył się Zośka?. Test wiedzy z lektury pt."Kamienie na szaniec .Pytania z lektury Kamienie na szaniec.. Gdzie harcerze wyruszyli po maturze?Kamienie Na Szaniec - Sprawdzian z Lektury..

Wojsko Polskie.Kamienie na szaniec - walka z okupantem.

"Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego to powieść oparta na autentycznych wydarzeniach z czasu okupacji Warszawy podczas II wojny światowej.Play this game to review Education.. Zofia Nałkowska.. Juliusz Słowacki.Test: Pseudonim "Mały" nosił: a) Juliusz Dąbrowski.. Sprawdź swoją wiedzę!Sprawozdanie z lektury "Kamienie na szaniec" Kamienie na szaniec "Kamienie na szaniec" - opis akcji.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c) Gdynia d) .rozwiąż test oparty na lekturze kamienie na szaniec - :) - TEST 4free.pl bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera.Kamienie na szaniec.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza b) "Smutno mi, Boże" Juliusza Słowackiego c) "Moja piosnka II" Cypriana Kamila Norwida d) "Testament mój" Juliusza Słowackiego 3.Sprawdzenie znajomości obowiązkowej lektury A. Kamińskiego "Kamienie na szaniec" (kl. II gimnazjum) można zrobić za pomocą następujących pytań.sprawdzian z lektury ,,Kamienie na szaniec"?. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebieTest z "Kamienie Na Szaniec " | sameQuizy.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści..

)Test dla tematu: Kamienie na szaniec (A. Kamiński).

a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Na czym polegała akcja fotograficzna Wawra .. Część 1.. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. 30 marca 1943 r. 25 marca 1943 r. 30 marca 1944 r. 25 marca 1944 r. 3 kwietnia 1961 r. 3 kwietnia 1962 r.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.Test wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec .. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Książka "Kamienie na szaniec" ukazała się drukiem w roku: a) 1943 b) 1944 c) 1945 d) 1946 25.. Jaki sport uprawiał Alek?. 2 miesiące.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Część 3.1.. Skąd Aleksander Kamiński zaczerpnął informacje dotyczące wydarzeń opisanych w książce?Kamienie na szaniec - Test.. Jakie gimnazjum kończyli Rudy, Zośka i Alek?. Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3.. Kto reprezentował drużynę w zawodach pływackich?.

Jak długo trwa akcja "Kamieni na szaniec"?

Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY "Kamienie na szaniec".. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy .. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Kontynuację problematyki poruszonej w "Kamieniach na szaniec" Aleksander Kamiński zawarł w swoim kolejnym dziele:24.. Rozwiąż test!Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?. Autor Aleksander Kamiński () - pseudonimy: Bambaju, Juliusz Górecki, Kamyk; wybitny działacz harcerski.. Aleksander Kamiński.. Co oznacza ten symbol?. Odpowiedz poprawna: c) - czytaj wyjasnienie.. Część 2.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego.Darmowy quiz: "Kamienie na szaniec" - Test z Lektury w kategorii Szkoła podstawowaTest z lektury: "Kamienie na szaniec".. Jak się nazywała powstała wokół Alka grupa pięciu, sześciu kolegów?. Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2..

Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.

Kto jest autorem książki pt. "Kamienie na szaniec"?. Uzupełnij elementy świata przedstawionego powieści "Kamienie na szaniec" (2pkt.. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. 3 lata.. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. Polska Walcząca.. /Klub Pięciu/..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt