Opowiadanie z elementami opisu sytuacji

Pobierz

Wykorzystaj miejsca i sytuacje przedstawione na obrazach, by na ich podstawie napisać opowiadanie z dialogiem i opisem pod tytułem .. Było tak mroźno, że nawet mino grubych rękawic prawie nie czułem rąk.. Maria Nagajowa z kolei zajmuje się opisem jako dłuższą formą wypowiedzi stosowaną w szkole.. Kilku siedzących obok mnie kolegów z przerażeniem spogląda po sobie.. Był to młody chłopak.. Jej zdaniem, "cechy szkolnego opisu są tożsame z cechami opisu literackiego, takie same są również odmiany tej formy.. 83 dni na pokładzie "Zofii".. Napisz opowiadania na dowolny temat z użyciem krótkich opisów przedmiotów.. Był pogodny zimowy dzień.. Agnieszka, która właśnie wróciła ze stołówki spogląda na schody, na których ma za moment przechodzić nasz nauczyciel z polskiego i szepcze "Może go nie ma.". Przedstawienie przyczynowo - skutkowego toku zdarzeń 0 - 1p.. Możesz przedstawić wymyśloną sytuację lub przygodę, która przytrafiła Ci się naprawdę .Scenariusz lekcji: Opowiadanie z elementami opisu - rady dla piszących.. Gdy siedzieli w poczekalni Gosia zaczęła rozmowę: - Dziękuję .przedstaw cały obiekt lub jego elementy w różnych sytuacjach (np. stół: kiedy jesz śniadanie, kiedy mama go ściera, po śniadaniu, w nocy, w trakcie urodzin, kiedy wnoszono go do domu, kiedy go wyrzucano z domu pitp.. W razie potrzeby skorzystaj z informacji o opisie, opowiadaniu i opisie sytuacji zamieszczonych w podręczniku Język polski..

Wiosna.Opowiadanie z elementami opisu jesieni.

Moja historia jest prawdziwa, choć wielu zaliczy ją do bajek.. Wybrana przygoda mojego ulubionego bohatera literackiego- opowiadanie odtwórcze z dialogiem.. Przeczytaj kartkę z pamiętnika z elementami opisu przeżyć, a następnie wykonaj zadania zamieszczone pod tekstem.. z uwagi na przedmiot opisu: opis osób (zewnętrzny i psychologiczny), opis sytuacji.. Wyobraź sobie, że poniższe obrazy to cztery rysunki z komiksu, który opowiada pewną tajemniczą historię.. To właśnie dziś mieliśmy wyruszyć na wymarzone wakacje.. Działo to się dawno, dawno temu, gdy do Wilna z nakazem królewskim jechał posłaniec Piotr Rębajło.. Przedstawione zadanie uczniowie mogą wykonać w klasie lub w domu.. 2010-05-20 17:52:03Przydatność 60% Domostwo Maćka nad Maćkami - opowiadanie z elementami opisu.. Krótki opis.. To było dla mnie jak więzienie, jak sprawdzenie sił i mojej wytrzymałości.. Uzupełnij poniższy schemat wyrażeniami z ramki.. Tego typu forma wypowiedzi wymaga realizacji następujących działań: zaprezentowania bohaterów i okoliczności zdarzeń.. Przykładowe wypracowanie.. Poprawne i celowe wprowadzenie dialogu w tok narracji (co1.. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze KRYTERIA OCENY OPOWIADANIA Realizacja tematu (0-7 p.). (pierwszoosobowy) lub w 3. os. l. p.. Cele praktyki.sytuacja wywołująca dane przeżycie (musisz zastosować elementy opisu sytuacji) wewnętrzne aspekty danego przeżycia, czyli emocje i uczucia (smutek, gniew, żal, zaskoczenie, radość, zadowolenie, zaduma) zewnętrzne aspekty danego przeżycia - zachowanie, wygląd fizyczny (krzyk, płacz, bladość, rumieniec, śmiech, podskoki) opis sytuacjiPrzeżyłem zimę stulecia- opowiadanie z elementami… Lądowanie na nowo odkrytej planecie: opowiadanie… Opowiadanie fantastyczne z elementami opisu zimy, pogody; Czego doznawał Ikar w swoim "locie do… Lekcyjna korespondencja - opowiadanie z elementami opisuPrzeżyłem zimę stulecia- opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych..

...Opowiadanie z dialogiem i elementami opisu.

2009-11-04 18:08:04 tragiczne losy juranda z spychowa- opowiadanie z elementami opisu przeżyc 2009-04-23 09:35:30 opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych ?. W rozwini ęciu zgodnie z tematem:Opowiadanie z dialogiem, z zastosowaniem narracji pierwszoosobowej.. (trzecioosobowy) przedstawienia wydarzeń, zgodnie z ich chronologią.. Pracownia Języka Polskiego.. Chłopcy uskarżają się, że nic nie umieją.Zadanie: napisz opowiadanie z elementami opisu przeżyć Rozwiązanie:od zawsze lubiłam wyprawy w nieznane często wyjeżdżałam z rodzicami w góry i nad morze w tym roku spotkała mnie wielka niespodzianka moja ulubiona ciocia helenka, ktora wlaśnie wróciła na stale do polski z ameryki, postanowiła wynagrodzić nam długoletnią rozłąkę moim rodzicom zafundowała wycieczkę do .Jak napisać opis sytuacji Opis sytuacji Słownictwo dynamizujące akcje kompozycja opisu sytuacji wstęp Rozwinięcie zakończenie Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Opowiadanie przedstawiające współczesną sytuację, w której drobny konflikt miał poważne konsekwencje (elementy opisu przeżyć wewnętrznych) Pewnego popołudnia udałem się nad rzekę ze swoimi najlepszymi kumplami, Maćkiem i Damianem..

Do jednej odmianyOpowiadanie z dialogiem i elementami opisu - Wiosna.

Między nami.. Podręcznik dla klasy pierwszej gimnazjum na stronach 59, 146, 184 i 231.Kryteria oceny opowiadania z dialogiem, opisem i elementami innych form wypowiedzi Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 7)* 1.. 29 lutego 2020 0 Przez admin .. 18 września 1960 83 dni pośród bezkresnych wód.. Napisz opowiadanie z dialogiem i elementami opisu sytuacji.- umiem zredagować opowiadanie, stosując w nim mowę zależną i niezależną - dbam o poprawność językową, stylistyczną, ortograficzną i interpunkcyjną Opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych - wiem, co to jest opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych* Zał ączniki do PRZEDMIOTOWEGO SYSTEMU OCENIANIA Z J ĘZYKA POLSKIEGO w Szkole Podstawowej nr 1 im.. Jak zwykle wsiedliśmy na rowery i popedałowaliśmy ze wszystkich sił.Napisz opowiadanie z elementami opisu i dialogiem dotyczące zdarzenia którego nie można racjonalnie wytłumaczyć.Możesz przedstawić wymyśloną sytuacje lub przygodę,która przytrafiła Ci się naprawdę.. Droga do najbliższego schronienia była długa i trudna szczególnie w takich warunkach, a sytuacja z każdą chwilą pogarszała się.. Zdaję sobie z tego sprawę, bo gdy wracam myślami do tamtych wydarzeń, często zdaje mi się, że to był sen…Napisz opowiadanie z elementami opisu i dialogiem dotyczące zdarzenia , którego nie można racjonalnie wytłumaczyć ..

Napisz opowiadanie z elementami opisu pt. Mój pierwszy krok na obcej planecie.

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Opowiadanie z elementami opisu.. Drogę tę przemierzał nie jednokrotnie i wiedział, że przed długą podróżą we wsi Soplicowo trzeba się zatrzymać.1.. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p.. opisu wybranych elementów świata przedstawionego (miejsc, postaci).Opowiadanie może zostać wzbogacone (a nawet powinno) o inne formy wypowiedzi - opis sytuacji, przeżycia wewnętrznego, charakterystykę, dialog.. Twoim zadaniem jest ją wymyślić!. Byłem świadkiem zejścia lawiny śnieżnej- opowiadanie z elementami opisu sytuacji i przeżyćpołączyć wypowiedzi narratora z tekstem bohaterów - mowa pozornie zależna (bohater w myślach przedstawia dialog, w którym uczestniczył) Z czego składa się opowiadanie?. Zgodno ść cało ści tekstu z tematem.. Mają stworzyć opowiadanie z dialogiem i opisem, wykorzystując obrazy i zgromadzone słownictwo.. Jeden z przechodniów pomógł Małgosi przewieść psa do weterynarza.. Popatrzyłem dookoła.2.. Przed domem trwała krzątanina- tata kończył pakować bagaże a mama po raz kolejny sprawdzała .Nagle słychać dzwonek.. Opis sytuacji jest opisem dynamicznym - informuje o zdarzeniu, które rozegrało się w określonym miejscu i czasie.Przeżyłem zimę stulecia- opowiadanie z elementami opisu przeżyć wewnętrznych.. ); przedstaw cały obiekt lub jego elementy o różnych porach dnia, roku.Przysnilo mi sie ze zyje podczas II wojny swiatowej.. Słońce prezentowało się w pełnej krasie a mnie rozpierała energia.. Temat tego wypracowania wyraźnie to formułował!. Trafny tytuł (odpowiedni do treści) 0 - 1p.. Był ciepły, jesienny dzień..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt