Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu ułamków zwykłych o różnych mianownikach

Pobierz

Rozwiąż zadanie 2 i 3 ze strony 219, a pracę prześlij do 30 kwietnia.. To jest aktualnie zaznaczony element.. Lekcja online.. Przykłady.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak sprawnie odejmować ułamki zwykłe o tych samych mianownikach, - jak usprawnić odejmowanie skracając ułamki.Bardziej wyp.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Aby odjąć dwa ułamki o różnych mianownikach, trzeba najpierw sprowadzić je do wspólnego mianownika, skracając lub rozszerzając.. Jeżeli chcemy dodać lub odjąć liczby mieszane, sumujemy oddzielnie całości i oddzielnie ułamki.. Pierwsza liczba gotowa.. Rozwiąż zadanie 5, 7 i 9 ze strony 219 iDodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. W naszym przypadku najmniejszy wspólny mianownik 5 i 4 to 20.. Na tej lekcji będziesz rozwiązywał zadania z treścią.. POMOCE DYDAKTYCZNE • karty z działaniami • karty z liczbami • mini kartkówki UPROSZCZONY TOK LEKCJI.. Którędy do mety: ćwiczenie 8 // odp.Temat: Ćwiczenia w odejmowaniu ułamków zwykłych o tych samych mianownikach.. Jeżeli ułamki mają różne mianowniki, to żeby je dodać lub odjąć, to należy je wcześniej sprowadzić do wspólnego mianownika.Na tej lekcji dowiesz się jak dodajemy ułamki o różnych mianownikach.Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.plGraj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wynik.Z tej wideolekcji dowiesz się: - co zrobić, gdy musisz dodać do siebie ułamki o różnych mianownikach, - jak znaleźć wspólny mianownik dwóch ułamków zwykłyc.dodawanie ułamków, dodawanie ułamków o różnych mianownikach, dodawanie ułamków zwykłych, dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach, dodawanie ułamków kalkulator, dodawanie ułamków o różnych mianownikach klasa 5, odejmowanie i dodawanie ułamków, dodawanie ułamków zwykłych przykłady, dodawanie ułamków o różnych mianownikach zadania, dodawanie ułamków o .1..

Synonyma a antonyma.dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach.

Jeżeli chcemy dodać do siebie ułamki o różnych mianownikach np. 4/5 i 6/4 wtedy dane ułamki musimy sprowadzić do wspólnego mianownika.. Film - dodawanie liczb mieszanych (kawałków pizz).. i Gimnazjum - YouTube.Dodawanie ułamków o wspólnym mianowniku: Którędy do mety: ćwiczenie 1 // odp.. 3 i 1/8 = 25/8 Mówiąc inaczej: 3 = 24/8 zaś 24/8 + 1/8 = 25/8.. Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.-Umiejętność sprowadzania ułamków do wspólnego mianownika będzie potrzebna przy porównywaniu ułamków o różnych mianownikach, oraz przy dodawaniu i odejmowaniu ułamków o różnych mianownikach.. A.Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach - Matematyka S.P.. Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach 3 Dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach Odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach 5.1 Zastosowanie dodawania i odejmowania ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach do rozwiązywania zadań tekstowych 36.Liczba wyników dla zapytania 'dodawanie ułamków o różnych mianownikach': 10000+ Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Połącz w paryzeszyt przedmiotowy i zeszyt ćwiczeń; kreda, tablica.. Zobacz film1.Potrafię dodawać i odejmować ułamki o różnych mianownikach.. 3 i 1/8 to dokładnie to samo, co 8 * 3 + 1, czyli 25/8.. Przebieg lekcji: 1..

Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

Przykłady.. +.w dodawaniu i odejmowaniu ułamków o jednakowych mianownikach, tak aby otrzymać ustalony wynik • rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków • dodawać i odejmować: - dwa ułamki zwykłe o różnych mianownikach - dwie liczby mieszane o różnych mianownikach • rozwiązywać zadaniaDodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - Matematyka Szkoła Podstawowa i Gimnazjum - YouTube.. Przykłady i ćwiczenia- dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach: obliczanie jaka część figury jest zamalowana, dodawanie zamalowanych części figur .Ćwiczenia w porównywaniu ułamków zwykłych 35.. Sprawdź swoją wiedzę: Dodawanie ułamków o różnych mianownikach.. Przykład :Ćwiczenie z dodawania ułamków z różnymi mianownikami.. Wynik zapisz w postaci nieskracalnej.. METODY PRACY Konkurencje matematyczne.. Wykonaj poniższe dodawanie, sprowadzając ułamki do wspólnego mianownika.. -W życiu codziennym spotykamy się z tą umiejętnością np. gdy chcemy porównać ilość składników w danym przepisie.. Którędy do mety: ćwiczenie 3 // odp.. Sprawdzenie pracy domowej (dzielenie ułamków zwykłych).. Którędy do mety: ćwiczenie 2 // odp.. Lekcja online.. Zadanie 2.. Lekcja online.. Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik, to wtedy dodajemy je sumując liczniki..

Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach.

( w dodawaniu i odejmowaniu ułamków o różnych mianownikach),Zadanie: Dodawanie ułamków zwykłych o różnych mianownikach.. Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - Matematyka Szkoła .Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Jeżeli ułamki mają takie same mianowniki to dodajemy (odejmujemy) liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Rozwiązywanie wybranych przykładów z zadań 9 i 10/ 125 z podręcznika "Matematyka 5", wyd.. Odejmowanie ułamków zwykłych .. WSiP, dotyczących sprowadzania ułamków do wspólnego .Temat: Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu ułamków zwykłych.. Następnie należy odjąć je tak, jak się odejmuje ułamki o jednakowych mianownikach.. Do tego mamy dodać 3/4.• uzupełniać brakujące liczby w dodawaniu i odejmowaniu ułamków o jednakowych mianownikach, tak aby otrzymać ustalony wynik (P - R) • rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków (P - R) rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków (D - W) 36 - 37 Dodawanie • i odejmowanie ułamkówScenariusz lekcji matematyki - Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu ułamków dziesiętnych sposobem pisemnym Trójkąty podobne - zbiór materiałów do lekcji Scenariusz lekcji matematyki - Pole wielokątów• Sprawdzenie wiadomości o dodawaniu i odejmowaniu ułamków o różnych mianownikach formy pracy Praca w grupach..

Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.

Którędy do mety: ćwiczenie 4 // odp.. 5.Potrafię zamienić liczbę mieszaną na ułamek niewłaściwy.Kiedy mam takie ułamki, zwłaszcza o różnych mianownikach zwykle przekształcam je w ułamki niewłaściwe bo bardzo ułatwia to ich dodawanie, odejmowanie, czy mnożenie.. Wykonaj działania.W przypadku, gdy ułamki mają jednakowe mianowniki, większy będzie ten ułamek, który ma większy licznik.. Porównanie ułamków zwykłych poprzez sprowadzanie ich do wspólnego licznika lub mianownika.. Materiał zawiera 10 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 1 film, 10 ćwiczeń.. Dodawanie ułamków zwykłych.. Przypomnienie zasad czterech działań na ułamkach zwykłych kiedy i w jaki sposób szukamy wspólnego mianownika?. Dodaj do siebie wyrazy podobne w liczniku ułamka (zwracaj uwagę na znaki znajdujące się bezpośrednio przed wielomianami) a wynik zapisz nad wspólnym mianownikiem.. Którędy do mety: ćwiczenie 7 // odp.. 3.Potrafię skracać i rozszerzać ułamki zwykłe.. Ćwiczenia matematyczne - Ułamki zwykłe - Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach (łatwy) Hlásky, slabiky, slova.. - zasady podpisywania liczb w: a) dodawaniu i odejmowaniu, b) mnożeniu, - kolejność wykonywania działań, - czytanie ze zrozumieniem, - zestawienie danych w zadaniu,Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie ułamków", "Dodawanie liczb mieszanych".. Sprawy organizacyjne - podział uczniów na grupy.. Którędy do mety: ćwiczenie 5 // odp.. 30.04 Temat : Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu ułamków zwykłych - rozwiązywanie zadań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt