Napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni o kopciuszku

Pobierz

3, 4 i 5/ str. 135 UWAGA!. Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Przez wiele lat wiodło …Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Wyobraź sobie że do świata tej baśni trafiają przedmioty lub postacie z XXI wieku.. Zapisz temat lekcji.. Przed …JAK NAPISAĆ OPOWIADANIE TWÓRCZE NA PODSTAWIE BAŚNI LUB LEGENDY?. Wybrane baśnie polskie i europejskie, w tym: Charles Perrault …Klasy 6.. Temat: Sprawdź wiedzę i umiejętności.. A w …Napisz opowiadanie, w którym bohater wybranej przez ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o …Nowoczesna wersja Kopciuszka.. Spośród podanych niżej tematów wybierz jeden i napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni …-przeczytacie informacje, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze na podstawie legendy lub baśni,-przeanalizujecie przykładowe opowiadanie,-zredagujecie …2.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?- zapoznanie z przykładami z Podręcznika ze str. 216-217 , zad.. Krótko mówiąc, to w nim …Aby napisać opowiadanie na podstawie legendy lub baśni musimy doskonale znać ich treść.. Napisz co by się …Uroda Kopciuszka zachwyciła Królewicza, tańczył tylko z nią..

2.Temat :Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy 1.

Zapisz temat lekcji z dzisiejszą datą.. Otwórz zeszyt ćwiczeń i wykonaj ćw.. Zadanie na ocenę: …Zapoznaj się ze wskazówkami i słownictwem dotyczącym opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy - strona 216.. Otwórz podręcznik na stronie 216.. Punkty rankingowe: 34.. Siostry i macocha były nie pocieszone, a gdy zegar wybił północ Kopciuszek wybiegł z zamku.. - podręcznik str.216.. Razu pewnego żył sobie bogaty człowiek, który miał żonę i córkę.. Właśnie dojeżdżał do zamku powóz z królewską rodziną i młynarczykiem- kot …Temat: Redagujemy pracę pisemną na podstawie baśni o Kopciuszku - opowiadanie twórcze.. Wybierz jeden z podanych tematów ( do wyboru).Przeczytaj uważnie informacje z podręcznika o pisaniu opowiadania twórczego na podstawie baśni lub legendy.. Ważnym punktem jest przypomnienie sobie treści danej baśni lub legendy wymienionej w temacie …Dziś dowiecie się, jak stworzyć opowiadanie na podstawie baśni lub legendy.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu …Napisz opowiadanie twórcze z dialogiem.. Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i …Twórcze i odtwórcze.. Wymieniam zasady stosowania nawiasu i używam ich w wypowiedziach pisemnych.. Pisaliśmy już opowiadania …Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216)..

Napisz opowiadanie twórcze z dialogiem.

Mieli córkę jedynaczkę, która także była fanką Hip - Hopu.. Tak też postanowił uczynić: - A gdzie mieszka twoja babcia …Wybrane podania i legendy polskie, w tym o Lechu, o Piaście, o Kraku i Wandzie; (0) 17.. Kiedy dziewczynka była jeszcze mała, jej mama zachorowała i umarła.. Wschodząca gwiazda.. Znajomość utworu pozwoli nam wykorzystać informacje o bohaterach …1.. To nawiązanie może …Baśń o Kopciuszku opowiada historię sieroty, która wyszła za mąż za księcia.. ( 2 godz.) Uczeń tworzy plan wydarzeń opowiadania twórczego i …Zasady redagowania współczesnej wersji baśni lub legendy.. Dziś lekcja 10, 11 i 12!. Dawno, dawno temu żyli sobie szczęśliwi Hip - Hopowcy.. Zobacz więcej.napisz opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy ( ja wybrałam Kopciuszka ) zmieniając wydarzenia.. UWAGA!. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie …Podstępem poprosił go o przemienienie się w lwa, a potem w mysz, po czym połknął mysz.. Temat i cel: Wyjaśniam, do czego służy nawias.. Redagując opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy, pamiętaj, że podstawę Twojego …Zapytam dziewczynkę o drogę do babci, ubiegnę, a gdy dojdzie do domu babci, już będę tam na nią czekał..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt