Opis krajobrazu za oknem szkoły

Pobierz

Znajdował się tam hotel dla Amerykanów, którzy przybywali tam w sezonie.. Skorzystaj ze wzoru z lekcji.. Dzisiaj sami będziecie musieli go napisać.. Z okna mojego domu rozpościera się widok na łąkę i staw, który otoczony jest drzewami.. Jest on bardzo piękny i mi się podoba.. Zimowy krajobraz w Czukotce w Rosji.. W swoim opisie zastosuj epitety, porównania, metafory, onomatopeje.. Na wykonanie zadania masz czas do 20.05.. Krajobraz ten zmienia się wraz z nadchodzącą porą roku.. Dla chętnych: namalujcie ten krajobraz w zeszycie pod opisem lub na kartce z bloku.. W jednym z nich, jako deklamatorka, wystąpiła Ania Shirley.. Na dachach znajduje się śnieg.. ; || dla ułatwienia: za oknem widzę -naprzeciwko niewielki plac zabaw a za nim blok -na prawo zaśnieżony chodnik -na lewo także blokO OPISIE KRAJOBRAZU OCZAMI ANI SHIRLEY.. Wskazówki: 1.. Biologia.Gdy wyjrzę rano za okno mego pokoju, na pierwszym planie widzę zielono-szary śmietnik,bloki,domki i mały parking.Wieczorem zaś dostrzec można jasne, błyskające z okien innych domów światełka i latarnie oświetlające główną ulicę, od której odchodzą dwie troche mniejsze i jedna większa.Tuż pod moim blokiem jest chodnik,plac zabaw,dużo trawy i rosną wmiare duże drzewa.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: napisz opis krajobrazu wiosennego który widzisz za oknemJak napisać opis krajobrazu?.

- Opis krajobrazu.

Widzę plac zabaw, który przez większą część roku jest zajęty przez roześmiane dzieci.. Latem uwielbiam patrzeć na wspaniałe, żółte słońce.BĄDŹ JAK ANIA SHIRLEY: Napisz opis widoku ze swojego okna.. Opisuję w sposób niezwykły krajobraz z fotografii.. Może być niezwykły lub całkiem zwyczajny.. Z okna mojego domu rozpościera się widok na łąkę i staw, który otoczony jest drzewami.. Cele operacyjne-uczeń: - Obserwuje widok za oknem, ustnie opisuje przyrodę, - Kształci umiejętności obserwacji, - Zbiera słownictwo do opisu zimowego krajobrazu, - Udziela odpowiedzi pełnym zdaniem, - Utrwala zasady ortograficzne, - Utrwala części mowy, - Kształci umiejętność wypowiedzi pisemnej jaką jest opis.Krajobraz za moim oknem: - kiedy rano wstaje, to robie to z półprzymknietymi powiekami, zeby nie spojrzec w okno, bo wtedy widze krajobraz za oknem.. Gdy opisujesz krajobraz, jak najdokładniej przedstaw wygląd danego miejsca.. Z okna widzę dwa drzewa, a za razem korony drzew.. Pamiętaj o trzech akapitach, długość opisu ok. 100-150 słów.Opis zimowego krajobrazu zza okna , pilne !. Swoją pracę zapisz na kartce A4 i przynieś ze sobą do szkoły.Był wieczór.. prace literackie uczniów klasy 7.. NA DOBRY POCZĄTEK przypomnijmy sobie, co ujrzała Ania Shirley pierwszego poranka na Zielonym Wzgórzu: "Ania uklękła i spoglądała w ten jasny ..

)Redagujemy opis krajobrazu zimowego.

Postaraj się jak najbardziej zaciekawić czytelnika.. Patrzę na świat oczami Ani Shirley.. Nadajcie jakiś tytuł temu obrazowi.. Wyodrębnienie i nazwanie elementów krajobrazu (minimum 4 elementy krajobrazu) (4p.). W ostatnim czasie przechodzą tam burze śnieżne z bardzo silnym wiatrem.Przed budynkiem rośnie wiele czerwonych i białych kwiatów.. Opisujemy w nim jakąś okolicę, odtwarzamy pejzaż, zwracamy uwagę na nastrój panujący w opisywanym miejscu, jego urok.. Drzewa gięły się na wszystkie strony.. no coś z tego typu :)Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy.. Rozmieszczenie poszczególnych elementów krajobrazu: obok, przy, niedaleko,, nieopodal, blisko, w pobliżu, w oddali, poniżej, pod spodem, spomiędzy, z przodu, na pierwszym planie, na drugim planie, w tle.. Musi jedynie odpowiadać kryteriom sukcesu i Twojemu postrzeganiu świata.. Nie są to szare, smutne "wielkoludy", ale kolorowe i wesołe sześciopiętrowce.. Za pomocą przymiotników określ kolor, wielkość oraz inne cechy poszczególnychOpis krajobrazu - definicja i przykład.. LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO - JAK NAPISAĆ?. Szare - bo brudne, kiedys były koloru piaskowego.Na ostatnich zajęciach dowiedzieliście się, jak napisać opis krajobrazu.. Przymiotniki określające barwy i kształty: wielokolorowy, zielony, pstrokaty, okrągły, srebrzysty, podłużny, trójkątny.Widok z mojego okna..

Opis krajobrazu zawiera w sobie element poetyckości.

Cel główny: Tworzenie własnego tekstu.. Dokładnie opisz wygląd danego miejsca.. Ulica lśni i wydaje się śliska ,,niczym łuski ryby".OPIS J E S IE N N O - ZI MO WE GO KRAJOBRAZU.. W tym najdalej wysuniętym na wschód regionie Rosji panuje prawdziwa rosyjska zima.. Opis krajobrazu ma trójdzielną budowę (wstęp, rozwinięcie, zakończenie), a każda z jego części ma spełniać określony cel.. Latem, gdy drzewa nabierają zielonych kolorów, wszystko zaczyna tętnić życiem.. Życzę wszystkim dobrych Świąt.Burze śnieżne i siarczysty mróz.. Napisz opis krajobrazu, który widzisz za wybranym oknem Twojego domu.. Zima to także pora magiczna dla tego, że ludzie przygotowują się podczas niej na święta.Chciała bym opisać mój krajobraz za oknem.. Możesz zacząć od słów: Za oknem mojego pokoju rozpościera się… Język polski 22 kwietnia 2020 r.Patrzac przez okno widzę piękna złota jesień .Kolorowe liscie spadające z drzew oraz barwne dywany na ziemi ułozone z tych liści.Spacerujących sąsiadów ze swoimi dziecmi .Patrzac w górę widzę błękit nieba i pięnie swiecace słońce,rzucające promienie na jezioro .A za jeziorem jest piękny las w którym zwierzatka szykują się do zimy.Z mojego okna widzę bloki.. Gilbert po ukończeniu seminarium nauczycielskiego miał tam podjąć pracę.Opis krajobrazu.. Właśnie skończyłam czytać ksiażkę, którą wypożyczyłam w zeszłym tygodniu ze szkolnej biblioteki..

CEL: Szukamy pomysłów na opis krajobrazu.

Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz.. Oto zadanie.. Całe miasta przykryte są białym puchem.. 4.opis jesienny krajobraz jest pełen barw,zapachów jak i dzwięków rozdawanych przez przepiękną naszą naturę.Jesienny krajobraz jest rozdawany przyjeciołom, kolegom ,koleżankom, ludziom starszym,ludziom młodym.Rozdawany przez kogoś tak jak by wyjeżdzał na zawsze gdzieś i miał by nie wrócić do nas.I tak jak by wiedział że jego rzeczy pakunki, tobołki które niesie na nic się mu nie przydadzą.Cały świat wypełniony jest wielobarwnymi kolorami, liśćmi spadającymi z .Opis krajobrazu za oknem.. Question from @Ewelka1129 - Szkoła podstawowa - PolskiLEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO - JAK NAPISAĆ?. Widzę też biały dom sąsiadów.. Tuż obok kwiaciarni znajduje się stara, drewniana ławka.. Zrób zdjęcie ze swojego okna i opisz krajobraz, który na nim utrwaliłeś.. Portal The Siberian Times opublikował w mediach społecznościowych nagranie z regionu Czukockiego w Rosji.. W ich oknach, jak w błyszczących oczach odbija się zielona część krajobrazu.. - Opis krajobrazu.. Gdy chcemy opisać krajobraz, najlepiej wyobrazić sobie, że.Opisz co jest za twoim oknem :) Wykorzystaj to Na pierwszym planie .// Dużo drzew Na drugim planie .Widać bezchmurne niebo :D w prawym górnym rogu jest mała chmurka :D Są ciepłe zimnie kolory :D Pogoda za oknem dopisuje !. Stosowanie różnorodnych określeń, bogatego słownictwa (określającego, np. kształt, wielkość, kolor, zapach, itp.) przy opisywaniu elementów krajobrazu.. Na łące zakwita dużo.. poleca 84 %.. Mój wzrok sięga też na opuszczony dom wokół którego rosną drzewa liściaste.Widok z mojego okna.. Możesz zamieścić informacje o położeniu geograficznym opisywanego krajobrazu (kraina, park narodowy, miejscowość).. Za zakrętem świeci się lampa, co wskazuje na zbliżający się wieczór.. W oświetlonym, modnym budynku odbywały się koncerty charytatywne.. Szare budynki po drugiej stronie ulicy.. Latem, gdy drzewa nabierają zielonych kolorów, wszystko zaczyna tętnić życiem.OPIS KRAJOBRAZU 1.. Na podwórku nie było już nikogo.. Wyobraź sobie, że opisujesz krajobraz osobie, która go nigdy nie widziała.. Oprócz znajomości struktury, kolejności i podstawowych pojęć powinniśmy także umieć posługiwać się metaforą.Jednak przy wszystkich zabiegach językowych ważny jest również umiar, aby język, którym się posługujemy, nie był zbyt kwiecisty.Opisywanie tego, co przedstawia krajobraz (brak punktu, jeżeli dominuje forma opowiadania) (1p.). Wiatr był tak silny, że jesienne kolorowe liście wirowały po ulicy jak szalone.Miejscowość położona niedaleko od Avonlea.. Opiszcie krajobraz za oknem lub jakiś inny ulubiony i zapamiętany np. podczas wakacji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt