Napisz w punktach plan wydarzeń do mitu o rzymie

Pobierz

Socjalizm w XIX wieku 2.. Zignorowanie gry Apolla 8.. Sytuacja robotników w 2 połowie XIX wieku.Mit o Syzyfie - plan wydarzeń 1.. Zesłanie Pandory na ziemię.. Prośbami i płaczem namówiły braci, ojców i mężów do zaprzestania wojny.. Spostrzeżenie Eurydyki przez Arystajosa.. Brat Numitora odebrał mu tron i wypędził, a jego jedyną córkę uczynił kapłanką, co wiązało się ze złożeniem ślubów czystości.. Ulepienie człowieka z gliny.. Córka wypędzonego króla urodziła jednak bliźnięta - dwóch chłopców, Romusa i Remulusa.. Narodziny Tezeusza - syna władcy Aten i królewny Ajtry.. Śmierć króla Orfeusza.1.Lajos udaje się do wyroczni i poznaje prawdę o swoim przyszłym synu.. - Rozmowa Prometeusza z Zeusem na temat ognia dla ludzi., 4.. - Kopciuszek jako służąca, 4.. Istnienie Chaosu.. Afrodyta zostaje wybrana najpiękniejszą przez Parysa w zamian za obietnicę ślubu z Heleną - żoną Menelaosa.. Niezadowolenie króla z wyniku.. 6) Interwencja Zeusa - Uwolnienie Tanatosa przez Aresa.. Opustoszenie ziemi.. Jabłko z napisem "Dla najpiękniejszej", rzucone przez Eris na ślubie Peleusa i Tetydy, staje się przyczyną konfliktu boginek.. Nowy władca niebios.. Zgładzenie potwora, opuszczenie labiryntu przy pomocy nici Ariadny.. Narodziny dzieci Kronosa i Rei.. 2009-12-03 21:49:26; Napisz plan ramowy wydarzeń mitu o Posejdonie .Podziwianie bogactwa przez Midasa i ignorowanie głodnego ludu 2. a) tchnięcie życia w martwe ciała..

Napisz plan wydarzeń do mitu o Dedalu i Ikarze.

Nieszczęśliwa śmierć Eurydyki.. Spojrzenie Orfeusza na Eurydykę.. Przez to kara Syzyfa nigdy się nie skończy.. 3.Prośba Faetona.. Narodziny tytanów, cyklopów oraz sturękich.. Zauroczenie pieśnią Charona i Cerbera.. Podjęcie decyzji do zmierzenia się z groźnym Minotaurem.. b) Słabość i nędza pierwszych ludzi.Plan wydarzeń.. 5) Podstęp Syzyfa i szczęśliwe życie ludzi na ziemi.. 2011-05-09 15:01:52; Ułóż szczegółowy plan wydarzeń do mitu pt.: Dzieje Tezeusza 2011-10-06 08:11:46; Szczegółowy plan wydarzeń LATARNIKA.. Antyk i Biblia.. Król odwiedza często Olimp, gdzie pije ambrozję.. Goście wrócili do domów bez żon i córek.. Aristotailos zakochał się w nimfie.. Narodziny Dzeusa.. 4.Okaleczenie i porzucenie potomka.. Parys organizuje wyprawę do Sparty .Mit o Prometeuszu - plan wydarzeń - Połącz w pary.. Otwarcie puszki Pandory.. 2.Uranos strąca swoje potomstwo do Tartaru.. Ślub Epimeteusza i Pandory.. Prometeusz naucza ludzi.. Przybycie do Aten.. 7.Po kilku latacz Edyp poznaje prawdę o przepowiedni.. a) pozostał tylko mądry Tytan Prometeusz.. Miłość Orfeusza i Eurydyke.. Zesłanie bożka śmierci Tanatosa po Syzyfa.. Treść zweryfikowana i sprawdzona.Plan wydarzeń.. - Złe traktowanie dziewczynki przez macochę., 3.. Ucieczka przed nim do lasu.. 5.Edyp zostaje znaleziony przez pasterza.. Ukąszenie Eurydyki przez żmiję.. 8.odpowiedział (a) 18.03.2013 o 16:50: Według legendy, założycielami Rzymu byli Romulus i Remus, wnukowie króla Latynów - Numitora..

- Plan wydarzeń: 1.

Tęsknota Orfeusza za żoną.. Syzyf dobrze rządzi Koryntem.. Rozpacz Orfeusza po skracie ukochanej.. Niepokój Dzeusa.. 3.Kronos za namową Gai zabija Uranosa.. Zbrodnia Dedala - Pytania i odpowiedzi - Język polskiGrecy i Egipcjanie wyobrażali sobie bogów wyłącznie jako postacie ludzkie.. Midas świadkiem zawodów Apolla i Marsjasa.. Zwycięstwo Dunkana w bitwie pod Forres dzięki męstwu Makbeta i Banka.. 2.Wrzucenie dzieci w koszyku do rzeki 3.Uratowanie dzieci przez wilczycę (kapitolińską) .. Wymówki Heliosa .. Utrzymywanie przyjaznych stosunków z bogami i ucztowanie w ich gronie.Plan wydarzeń Makbeta.. Przybycie króla Dunkana do zamku Makbeta.. 3.Narodziny Edypa.. Bezbronność ludzi.. 6.Dzeus wypowiada wojnę Kronosowi.Romulus porwał Sabinę Marsylię.. Spotkanie Heraklesa i wybór drogi życiowej.. Judaizm w przeciwieństwie do religii Greków odrzucał politeizm.. 11.Filmy.. Skarga Orfeusza kierowana do Hadesa.. Pogoń Arystajosa za nimfą.. Kradzież ognia niebieskiego przez Prometeusza.. Panowanie Syzyfa w Koryncie.. Żarty mieszkańców lasu z oślich uszu Midasa.Od tego czasu można w niej było znaleźć złoto.. Powrót do miasta Tracjii.. - Zaproszenie na bal do księcia.Plan wydarzeń mitu o Syzyfie prezentuje się następująco: Szczęśliwe życie Syzyfa jako króla Koryntu.. 6.Polybos i Merope przygarniają chłopca.. 11.Ślub z Jokastą..

Plan wydarzeń.

Plan wydarzeń.. Później, poszkodowane miasta z Titusem, królem Sabinów na czele, ruszyły zbrojnie na Rzym.. Sprawdzenie przepowiedni przez Edypa i opuszczenie domu.Mit o Orfeuszu plan wydarzeń Mit o Orfeuszu Napisz plan wydarzeń Mitu o Orfeuszu Piękna gra i śpiew Orfeusza Śmierć Eurydyki Warunek Hadesa Plan wydarzeń Mit o Orfeuszu Plan wydarzeń Orfeusz.. 12.Głód i .odpowiedział (a) 15.10.2012 o 15:52: 1.Podzielenie królestwa słonecznego pomiędzy Heliosa i Apollo.. Obietnica Hadesa i postawienie Orfeuszowi warunku.1.. Odnalezienie chłopca przez pasterza i oddanie go w ręce władcy Koryntu.. Podróż Orfeusza do podziemi.. 4) Skazanie na śmierć króla Koryntu.. 7) Skargi Syzyfa na niedobrą żone HadesieNapiszczie szczegółowy plan wydarzeń mitu o Syzyfie 2009-05-11 14:03:10; Napisz szczegółowy plan wydarzeń do baśni słowik.. Zdradzenie sekretu Dzeusa przez Syzyfa.. 4.Ilekroć król dotoczył głaz do szczytu góry, tylekroć staczał się on na dół.. Młodzieńcze czyny bohatera - walka ze zbójcami.. 5.Reja podaje środek wymiotny Kronosowi, ten zwraca swoje dzieci.. Narodziny Gai i Uranosa.. 2.Przedstawienie Heliosa.. Rozgniewany Zeus wysyła do Syzyfa bożka śmierci.. 10.Edyp rozwiązuje zagadkę Sfinksa.. Syzyf zdradza na ziemi sekret Zeusa.. - Niefortunny ożenek ojca Kopciuszka., 2.. Pożarcie bogów przez Kronosa..

5.Plan wydarzeń.

- Ubolewanie Prometeusza nad bezradnością człowieka., 3.. Ukaranie Midasa za chciwość 4.. Wyprawa do podziemia.. , 5.Podtytuł: Legendy rzymskie Autor: Jan Parandowski Streszczenie mitu o powstaniu Rzymu: Syn Eneasza Askanius założył własne miasto - Alba Longa.. Przechytrzenie Tanatosa, zamknięcie bożka w piwnicy.. 8.Chłopak ucieka z domu, myśląc, że jego rodzicami są Polybos i Merope.. Porzucenie syna króla w górach.. Wykrzyczenie sekretu do jamy przez fryzjera.Orfeusz - cudowny śpiewak.. Śmierć ukochanej.. 4 punkty główne i 4 szczegółowe.. Panowanie Kronosa i Rei.. Złość Dionizosa 3.. Utrata ukochanej.. Prośba o łaskę boga 5.. 2.Król Tebów wyznaje żonie prawdę.. Napisz plan wydarzeń mitu o powstaniu Rzymu 1 Zobacz odpowiedź 1.Amuliusz nakazuje utopić dzieci w rzece.. 4.Kronos pożera 5 swoich dzieci, szóste Reja ratuje i umieszcza na Ziemi.. Apollo karze króla oślimi uszami.. Krótko opracuj punkty: 1.. Syzyf prosi przed śmiercią żonę, by nie chowała jego ciała.. Numitor był starszy więc objął władzę po ojcu.. Stworzenie Pandory i wyposażenie jej w beczkę.. Tymczasem kobiety przywiązały się już do nowych mężów.. Kara za nieczułość na piękno muzyki 9.. - Pobyt Prometeusza u Hefajstosa.. Przepowiedzenie Lajosowi przyszłości przez wyrocznię.. Strącenie dzieci przez Uranosa do Tartaru.. Spotkanie z Charonem i d.Mit o wojnie trojańskiej - krótki plan wydarzeń.. Mit o Midasie i oślich uszach.. Odejście Uranosa i powstanie Erynii.. Stworzenie człowieka przez Prometeusza.. 9.Edyp zabija nieznajomego podróżnika.. Miłość Orfeusza i Eurydyki.. Spełnienie prośby syna.. Ares na polecenie Zeusa uwalnia bożka śmierci.. Śmierć nimfy.. Jego brat jednak strącił go z tronu.plan wydarzeń Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 3 rozwiązania: autor: ktosik610 29.3.2010 (15:19) przygotuj plan wydarzen stasia i nel Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 29.3.2010 (18:55) napisz opis i oczywiście plan do tego .. Rzym połączył się z Sabinami.Mit o Syzyfie Plan wydarzeń : 1) Syzyf królem potężnego Koryntu 2) Uczestniczenie w ucztach na Olimpie 3) Plotkarstwo Syzyfa i ujawnienie tajmenicy Zeusa.. Ostatni z jego dynastii Prokas miał dwóch synów Numitora i Amuliusa.. Miasta egipskie i greckie poleis miały swoich bogów patronów.. Marksizm- Główne założenia 3.. Poznanie tajemnicy władcy przez fryzjera.. Przepowiedzenie przyszłości Makbetowi (przyszłemu królowi Szkocji) i Bankowi (przyszłemu ojcu królewskiego rodu) przez trzy wiedźmy.. Spotkanie Midasa z Apollem w gaju 7.. Płacz Eryni.. Plan wydarzeń.. - Ulepienie człowieka z gliny przez Prometeusza.. Darowanie kary i nakaz kąpieli w rzece 6.. W religii Greków i mieszkańców Bliskiego Wschodu między bogami istniała hierarchia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt