W zeszycie dopasuj wyróżnione

Pobierz

Mama kupiła mi wygodny wełniany sweter.- fragmenty opowiadań lub wierszy wyróżnione zielonym drukiem mogą być wykorzystane do do-skonalenia techniki czytania; - specjalnym piktogramem zostały wyróżnione treści plastyczne (piktogram-kubek z przyborami plastycznymi).. Dwa tygodnie ferii zimowych spędziłam na Florydzie.. Zapisz definicję Powtórzeniaw zeszycie - Nowa wiadomość(str. 241).Dopasuj do każdej skali liczbowej skalę mianował podziałkę liniową Wpisz w odpowiednich miejscach tabeli litery oraz cyfry odpowiadające właściwym skalą (nie zwracajcie uwagi na to co napisałam).. Okazało się, że po sąsiedzku mieszka Tina, Amerykanka w moimWyjaśnij w zeszycie, jak Grecy tłumaczyli: - powstanie człowieka, - pojawienie się na świecie cierpień, chorób i trosk.. Wygląd, jakie planety odwiedził, kim był.. happen … poniżej.. Temat: Biblijny początek świata (Temat i ćwiczenia zapisz w zeszycie) Przeczytaj tekst pt. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Dopasuj wyróżnione w tekstach (A-C) słowa do i h podanych nizej znaczen.. Stworzenie świata (str. 238-240) Wykonaj zadanie 1 (str. 240).. Zapisz przekształcone zdania w zeszycie.Zgłoś swoje materiały lub narzędzia.. 3 Dopasuj typy szkół ponadpodstawowych 1 - 3 do ich definicji A - C.W tekście znajdują się części mowy, których formy zostały określone w poniższych punktach..

Zapisz odpowiedzi w zeszycie.

Szanowni Państwo, od marca nie będziemy już zamieszczać propozycji zdalnych lekcji.Dopisz po jednym własnym przy-kładzie.. Dopasuj wyróżnione słowa i wyrażenia 1-8 do ich znaczeń A-H. More Questions From This User See All.. Galileusz 2.. Wykonaj ćwiczenie 4, 5 i 6, str. 36.. Oliwierkaro123 April 2019 | 0 Replies.Dopasuj właściwe przymiotniki do rzeczowników.. granatowe, czarna, srebrny, błękitne, szara, biały, złote, czerwony, zielony .. • Mikołaj przeczytał tę ciekawą historię w książce Zbyszka.. Przekształć pary zdań pojedynczych w zdania złożone podrzędnie okolicznikowe, zgodnie z informacjami podanymi w nawiasach.. Zastąp słowa/wyrażenia wyróżnione w zdaniach 1 - 6 odpowiednikami użytymi w nagraniach.. Najprawdopodobniej miała te przedmioty od czasu łapanki w Warszawie 15 stycznia 1943 r. Patriotyzm we krwi.. Ojciec, ochotnik walk 1920 r. w obronie Warszawy, był wzorem dla córek.Aneks:Język polski - czasowniki.. Określ ich formę (przypadek, liczbę i rodzaj).. W zeszycie ćwiczeń wypełniono 5 stron ołówkiem (w tym strony 54 i 55 są sprawdzone przez nauczyciela) Odbiór osobisty w Warszawie na śródmieściu, mokotowie/ sadybie/ linii metra lub na woli - do ustalenia.Pisała w zeszycie w jedną linię, używając ołówka.. 08.05.2020r.Zeszyt ćwiczeń dla klasy 3 ..

Dopasuj wyróżnione wyrazy do odpowiednich opisów.

Prz episz jak najstaranniej zdanie wyróżnione w tekście "Elżbieta Zawacka - bohaterka drugiej wojny światowej" (podręcznik, s. (Temat i ćwiczenia zapisz w zeszycie) Przyjrzyj się obrazowi (str. 237) i wykonaj zadania 1, 2, 3 i 4.. Notatka - Mały Książę.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Dopasuj właściwe przymiotniki do rzeczowników.. W języku polskim występuje wiele form czasowników.. Przeczytajcie zdania umieszczone w tabeli.. Uporządkuj plan wydarzeń zgodne z treścią mitu wykonując zadanie interaktywne nr 5 w e-podręczniku .. Zapisz odp.. Przeczytaj uzupełniony tekst - ćwiczenie 2, str. 35.. Materiał do zajęć 1Rzeczownik nieosobowe mają biernik równy mianownikowi.. Dopasuj wyróżnione części zdań do podanych w tabelce wyrazów o podobnym znaczeniu.. Wysłucham piosenki o zasadach użycia Present Perfect.. w zeszycie: 1. beat - defeat 2. compete - _____ 3. competition - _____Zobacz 5 odpowiedzi na zadanie: Gramatyka.. Zapiszcie je w zeszycie według wzoru:• Jacek ma w domu trzy przewodniki po Warszawie.. 3 How many teams played in the competition?Zastąp wyróżnione wyrazy/wyrażenia odpowiednimi zaimkami .. Niektóre rzeczowniki nazywają cechy.. Daj łapkę w górę :)Masz jakieś pytanie lub zadanie do rozwiązania?.

Jakimi częściami mowy są wyrazy wyróżnione w poprzednim ćwiczeniu?

NewtonOdczytaj hasło z liter i zapisz je w zeszycie - ćwiczenie 1, str. 35.. Przykład: wynieść, weterynarz, wylany, zeszyt - w pozostałych wyrazach występuje jedna głoska nosowa, w tym wyrazie nie ma ani jednej takiej głoski.. Wykreśl powtarzający się wyraz .. Przykład: Mama kupiła mi wygodny sweter z wełny.. Czy wiecie, co ono oznacza?. Do podanych wyrazów i zwrotów dopisz w zeszycie rzeczowniki.Związki wyrazowe, czyli wyrazy łączące się w stosunku podrzędnym: zgody, rządu i przynależności • związek zgody - zachodzi wówczas, gdy wyraz określany (nadrzędny) i określający (podrzędny) występują w tej samej formie gramatycznej (ten sam przypadek, liczba, rodzaj); wyrazy "zgadzają się" ze sobą do tego stopnia, że np. przy odmianie przez przypadki, oba wyrazy .Oferuję zeszyt ćwiczeń z matematyki dla klasy 8.. Odszyfrujcie je.. Dopisz odpowiednie spójniki lub zaimki oraz wstaw przecinki.Na tej lekcji wysłucham piosenki i zapiszę w zeszycie nowe dla mnie czasowniki, które były w niej wymienione.. Wyrazy zaczynają się .. Jakimi częściami mowy są wyrazy wyróżnione w poprzednim ćwiczeniu?. Uzupełnij hasłem zdanie - ćwiczenie 3, str. 35.. Najczęściej zadawane pytania.. c) Planety krążą wokół Słońca po elipsach.. zastępując wyróżnione sformułowania wyrazamiW zadaniu 2 czeka na Was zagadka- tajne hasło..

... Do podanych składników dopasuj produkty, w których jest ich najwięcej.

d) Wokół Jowisza krążą księżyce.. Dopasujcie wypowiedzi do postaci, które je wypowiedziały.. Ćwiczenie 2.. 2 Dopasuj wyróżnione części zdań do podanych w tabelce wyrazów o podobnym znaczeniu.. Zapisz odpowiedzi tutaj lub w zeszycie.Przekształć zdania tak, aby zastąpić wyróżnione przymiotniki tworzonymi od nich przysłówkami.. 3 Przekształć podane zdania, tak aby wyróżnione przydawki były wyrażone przymiotni-kami.. Pozostałe litery przeczytaj od prawej do lewej.. Jadwigę i jej o rok starszą siostrę wychowywano w duchu umiłowania historii ojczyzny i tradycji.. Uzupełnieniem treści zawartych w podręczniku jest zeszyt ćwiczeń, który zawiera:Dopasuj nazwiska do odkryć astronomicznych.Zapisz w zeszycie pełne zdania i nazwiska.. Skorzystaj ze wzoru.. Czasowniki określają czynność lub stan.. Paryski szyk - to wyznacznik stylu i wzór w świecie mody (elegancja, klasa, dobra jakość i dobry gust).. Czasowniki polskie podlegają koniugacji, czyli odmianie przez osoby i czasy.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zapisz w zeszycie pytania, na które odpowiadają wyróżnione części zdań.Podobało się?. granatowe, czarna, srebrny, błękitne, szara, biały, złote, czerwony, zielony .. Rzeczowników tych używamy zamiast przymiotników.Ex.. Zagram w dwie gry z podanej strony (Present Perfect - experiences).. Moi kuzyni mają tam przepiękny dom z ogrodem.. b) Ziemia jest planetą.. Tylko czasowniki mogą występować jako orzeczenie zdania.. Określ ich formę (przypadek, liczbę i rodzaj).. 5 W zeszycie dopasuj wyrazy/wyrażenia 1 - 8 do ich definicji A - H. Lesson 19th June 2020 Friday.. Infolinia wspierająca nauczycieli w konfiguracji programów przy zdalnym nauczaniu.. a) Planety krążą wokół Słońca.. Ćwiczenie 3.. Rzeczowniki rodzaju żeńskiego, zakończone na -ia, w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku liczby pojedynczej po spółgłoskach t, d, r, l, k, g, ch mają zakończenie -ii.. produkty: ser jajka, masło, szynka, chleb, makaron, pomidor, .. wstaw w luki przymiotniki utworzone od podanych wyrazow zadanie wykonaj w zeszycie uwielbiam;DYSKUSJA I ODPOWIEDZI..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt