Jak staś i nel uratowali słonia

Pobierz

Słoń natychmiast zabrał się za zielone pyszności.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Nagle Saba zaalarmował wędrowców.Gdy kazała słoniowi pokołysać chłopca, ten wykonał polecenie.. Chłopiec pogrzebał mężczyznę w jaskini.. W jaki sposób on jej pomógł ?. Uratowanie zwierzęcia przed śmiercią, 5.. Decyzja Stasia o dobiciu męczącego się zwierzęcia.. Jeżeli znasz inne znaczenia dla hasła "imię słonia Stasia i Nel" możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w zakładce Dodaj nowy.Przydatność 75% Streszczenie "W pustyni i w puszczy".. rozdz.1 Staś i Nel rozmawiają o aresztowaniu Fatmy, ciotecznej siostry Mahdiego i samym Mahdim.. Opieka nad słoniem uwięzionym w wąwozie.. 2011-02-02 19:20:40 Staś i Nel ("W pustyni i w puszczy ") zostali odnalezieni przez: 2011-04-02 10:35:14 W którym rozdziale "W pustyni i w puszczy " Staś i Nel spotykają słonia ?. Stamtąd uciekł, uzupełnił wykształcenie rocznymi studiami hydraulicznymi i zaczął pracę jako inżynier przy modernizacji kanału Sueskiego.Nel: I wyzdrowiałam.. Ojciec - Władysław Tarkowski brał udział w powstaniu styczniowym, został wzięty do niewoli przez Rosjan i wysłany na Syberię.. Staś wpadł na pomysł aby wysadzić dół z którego King chciał się wydostać.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Staś blisko siebie trzymał czterdziestu najbardziej zaufanych wojowników..

Decyzja o nakarmieniu słonia.

a) 10 b) 14 c) 8 d) 99999999999999 6) ile lat miała Nel?. Pełna ufności w możliwości Stasia szepnęła mu, że na pewno znajdzie sposób na uwolnienie słonia z pułapki.. Staś z Kalim i wojownikami pojechali w nocy walczyć z Samburu, by uwolnić króla Wa-himów - Fumbę.. Afrykańskie pejzaże Jak się żyło na Czarnym Lądzie w XIX .. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. W naszym słowniku krzyżówkowym dla hasła "imię słonia Stasia i Nel" znajduje się 265 odpowiedzi do krzyżówek.. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Budowa obozowiska.. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Chłopiec zarządził, że właśnie w tym miejscu rozbiją obóz.. Rozdział 26Przygoda Stasia i Nel W pustyni i w puszczy.. Gdy Staś i Nel wraz z Kalim i Meą wędrowali przez wąwóz drogę zamknęła im wielka skała.. Kali i Mea byli przekonani, że i tak nie uda im się uratować słonia, więc dziwili się, że Staś go nie zastrzelił od razu.. a) Lwa b) Słonia c) Tygrysa d) psa 13.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Wraz z nimi szło dwóch czarowników, których Kali wziął z sobą, by nie wszczęli buntu.. Uwolnienie słonia.Któregoś dnia kiedy Staś jak zwykle przybył odwiedzić przyjaciela, Linde nie żył..

Co zrobił Staś dla słonia ?

d) Zabawy ze słoniem.. Zastrzelenie wielkiego kota i uratowanie Nel.. Staś początkowo chciał zabić słonia, ale po błagalnych prośbach Nel narwał owoców i liści i nakarmili olbrzyma.3.. Kali i Mea byli przekonani, że i tak nie uda im się uratować słonia, więc dziwili się, że Staś go nie zastrzelił od razu.Szlakiem Stasia i Nel Jak przygoda, to tylko w Afryce!. d) Staś umiera.. ( prosze o szybką.. - rozwiązanie zadaniaNapisz o przygodzie Stasia i Nel jak uratowali słonia 1 Zobacz odpowiedź Użytkownik Brainly Użytkownik Brainly Staś i Nel musieli wyruszyć w dalszą podróż, lecz nel nie chciała zostawiać King'a swojego ukochanego słonia.. Gdy jadł podróżnicy zorientowali się, jak naprawdę był wielki.. Staś: Na szczęście.. Pierwszy nocleg minął spokojnie a nad ranem Staś ujrzał stado słoni idące do wodopoju, które następnie niemal całkowicie zanurzyły się w toni.Staś obejrzał skałę, która uwięziła słonia, a następnie upolował młodą zebrę.. Pierwszy kontakt Nel i Kinga, 6.. Wymyślił, że mogliby zbudować schronienie w wielkim, spróchniałym baobabie.. Kali wdrapał się na brzeg parowu, by zobaczyć co czeka ich w dalszej drodze.. Kto dał Nel lekarstwo?. Postanowili zatrzymać się na nocleg.. Nel zgodziła się zostać w nowym miejscu tydzień lub dwa, dopóki nie przejdzie pora deszczowa.napiszcie mi plan wydarzeń jak Nel i Staś uwolnili słonia - rozwiązanie zadania..

Nazwanie słonia, 4.

Nel: I wyruszyliśmy w dalszą drogę.. Co wydarzyło się, gdy Nel po raz pierwszy poszła do Kinga?. rozdz.2 Pan Rawlison i pan Tarkowski, pracujący przy budowie Kanału Sueskiego, mają wyjechać na inspekcję robót prowadzonych przy całej sieci kanałów w okolicach miasta Medinet.Mama Stasia, z pochodzenia Francuzka, zmarła po urodzeniu Stasia.. Jak wykorzystał następnie to zwierzę ?. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Staś i Nel ratują słonia Kinga Słonie afrykańskie, takie jak uratowany przez Stasia i Nel King, to nie jedyny gatunek tych zwierząt - ich kuzynami są słonie indyjskie oraz wymarłe przed wiekami mamuty.Czym Staś i Nel uwolnili słonia (dynamitem,jakim ładunkiem.). Dzieci musiały wracać, ponieważ spadły pierwsze krople deszczu.jak staś uwolnił słonia kinga?. Chcąc uchronić ciało przed hienami i lwami zasłonił jaskinię skałą.. 2010-05-12 16:32:39Opis spotkania ze słoniem.. Pokonali Samburu i uwolnili oblężonego w wielkim bomie Fumbę.Podczas podróży przez podzwrotnikowy las dzieci spotkały słonia, który był uwięziony w wielkim parowie.. .a) w Warszawie b) w Port-saidzie c) w Londynie d) na wyspach Bergamutach 4) Czym Staś i Nel karmili słonia a) owocami i roślinami b) tylko wodą c) nie karmili go d) Laysami 5) ile lat miał Staś?. Gdy stanął na ziemi, pomógł Nel wyciągać kolce z nóg słonia..

Zamierzała go oswoić.Jak Staś i Nel uratowali słonia ?

Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Nel była szczęśliwa, że uratowali słonia od śmierci głodowej.. Ośmielony Tarkowski klepał zwierzę po głowie i karku, a potem zsunął się jak po drzewie.. c) Budowa domu w baobabie.. Pomimo utraty przyjaciela przygoda Stasia zakończyła się szczęśliwe, Nel została wyleczona.Staś zrobił granat z podarowanych przez Lindego naboi, którym rozsadził skałę i uwolnił słonia.. 2011-01-18 18:34:39 W którym rozdziale ,, w pustyni i w puszczy " Staś wybiera sie po chinine dla Nel 2012-06-01 21:26:15Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. c) Staś i Nel pobierają się.. Zwierzę było bardzo wyczerpane - od dawna nic nie jadło.. Dostrzeżenie podniesienia się słonia z ziemi przez Nel.Od tamtej pory Staś,Nel i ich czarnoskórzy przyjaciele podróżowali w celu jakiegoś noclegu i dotarcia do swoich rodziców, wędrowali na koniach, podczas gdy złapała ich burza, zaatakował ich lew i wspięli się oni na drzewa, gdzie spędzili noc, a konie uciekły, został jeden, na którym jechała Nel, znaleźli oni stare drzewo, gdzie wypędzili złego .Nel znad krawędzi skały rzuciła wygłodzonemu zwierzęciu pokarm.. Staś: Na następny dłuższy postój zatrzymaliśmy się na górze, którą nazwaliśmy górą Lindego.12.. Jak miała na imię żona Smaina?. Staś uwolnił słonia z wąwozu i nauczył go noszenia ciężarów, my też na nim jechaliśmy.. Kolejne zapasy żywności zbierane przez Meę i Kalego.. Pomysł Stasia i Nel, 7.. Zauważył, że skała oderwała się niedawno.. 4.Hasło do krzyżówki "imię słonia Stasia i Nel" w słowniku krzyżówkowym.. Odtworzenie nieszczęśliwego wypadku słonia.. 2010-12-20 18:24:27 Jakie języki znał staś tarkowski w pustyni i w puszczy ?. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz III 1.. Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.. a) Staś i Nel odwiedzają Kalego.. Kiedy i dlaczego Nel bała się Stasia?. a) 8 b) 6 c) 10 d) mniej niż 0 7) Jak wyglądał Mahdi?Psa - Co dostała Nel na święta Bożego Narodzenia?, Puszczy - "W pustyni i w.. ", Saba - Jak wabił się pies Nel?, Tarkowski - Jak brzmiało nazwisko Stasia?, Henryk - Jak miał na imię autor książki "W pustyni i w puszczy"?, Słonia - Kogo uratował Staś z wąwozu?, angielskiego - Jakiego pochodzenia była Nel?, chinina - Jak nazywało się lekarstwo na febrę?,9.. Jakie zwierzę zabił Staś?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt