Krajobraz tajgi i tundry test

Pobierz

U góry znajdziesz quiz Tajga i tundra (IV klasa).Wypełniając test wiedzy, sprawdzisz, ile wiesz tajdze i tundrze.. 1) Na mapie przedstawiono występowanie: a) lasów liściastych b) tajgi c) tundry 2) Na mapie przedstawiono występowanie: a) lasów liściastych b) tajgi c) tundry 3) Tajga występuje w klimacie: a) umiarkowanym ciepłym b) umiarkowanym chłodnym c) okołobiegunowym 4) Wieczna zmarzlina to: a) dziewczyna .30 seconds.. Zdobedziesz informacje na temat wieloletniej zmarzliny i jej wplywu na Žycie ludzi.. Wśród charakterystycznych gatunków zwierząt zamieszkujących lasy borealne znaleźć możemy m.in. tygrysa syberyjskiego (amurskiego), rysia rudego, niedźwiedzia, lisa, wilka, rosomaka, borsuka oraz łasicowate (kuny, gronostaje, łasice).Krajobraz tajgi i tundry.. wysoką temperaturą powietrza i niskimi opadami latem.. Zimy są mroźne, występuje tam wieloletnia zmarzlina (trwale zamarznięty ląd).. Tajga - obszar porośnięty lasami iglastymi występuje w północnej części kontynentów - Azji, Europy i Ameryki Północnej.. Cele zajęć: Poznasz położenie oraz klimat stref tajgi i tundry.. - przystosowania zwierząt - przykłady i charakterystyka zwierząt.. Zdobędziesz informacje na temat wieloletniej zmarzliny i jej wpływu na życie ludzi.. Klimat: umiarkowany kontynentalny - w porównaniu do Polski zimy są dłuższe i mroźniejsze, lato krótsze, nieco chłodniejsze.Tajga to lasy iglaste strefy umiarkowanej, tworzące pas na południe od tundry, na obszarze Ameryki Północnej i Eurazji..

Krajobraz tajgi i tundry - Test.

wysoką temperaturą powietrza i niskimi opadami latem

.7 Krajobrazy tajgi i tundry Cele lekcji: Poznasz położenie oraz klimat stref tajgi i tundry.. Zapraszam w mroźne obszary Ziemi!klasa 5 - geografia.. Na północ od tajgi, w strefie klimatów okołobiegunowych rozciągają się bezleśne obszary, które nazywamy tundr .Zwierzęta tajgi.. Otwórz podręcznik na str. 142, popatrz na mapę, odpowiedz na pytanie (nie zapisuj): - gdzie .23. bezleśny obszar rozciągający się na północ od tajgi.. Krajobraz pustyń lodowych.. Krajobraz tajgi i tundry wyjaśniam znaczenie terminów: tundra, tajga wskazuję na mapie świata położenie strefy tajgi omawiam na podstawie klimatogramu warunki klimatyczne w strefie tajgi przedstawiam główne cechy krajobrazu tajgi charakteryzuję świat roślin i zwierząt w tajdzeTemat: Krajobraz tajgi i tundry Podręcznik 142 - 148 Tajga występuje tylko na półkuli północnej w strefie klimatów umiarkowanych, zajmuje obszary północne Ameryki Północnej, Azji i Europy.Krajobraz tajgi i tundry występuję w północnej części Ziemi powyżej równoleżnika 50oN.. Na dobry poczqtekDzisiaj poznacie krajobraz tajgi i tundry.. Obszary tundry w większości leżą poza kołem podbiegunowym, a więc przez kilka dni albo nawet przez wiele tygodni występuje tu zjawisko nocy polarnej, podczas której Słońce nie .Krajobrazy tajgi i tundry Cele lekcji: Poznasz poloŽenie oraz klimat stref tajgi i tundry..

Krajobraz tundry.

Przeważają gleby bielicowe pokryte grubą warstwą ściółki.. szeroki pas lasów iglastych.. Na początek krótki filmik prezentujący zorzę polarną - zjawisko świetlne występujące w obrębie koła podbiegunowego.. niskimi temperaturami i niskimi opadami latem.. Natomiast w tundrze warunki są bardzo ostre, jest tam o wiele zimniej, a latem temperatura nie przekracza nawet 10'C, ponad .Streszczenie tematu z książkiTajga zapewnia schronienie dla różnorodnej fauny: wielu gatunkom ptaków, szerokiej gamie ssaków, owadów, grzybów i mikroorganizmów.. Zapoznaj się z treścią podręcznika str. 142 - 148.. Jest to klimat umiarkowany chłodny i klimat okołobiegunowy.. Występują krótkie, ciepłe lata (3-5 miesięcy) oraz długie, mroźne zimy.. Po lekcji dowiecie się co to jest wieloletnia zmarzlina i gdzie występuje.Temat: Krajobraz tajgi i tundry.. Zwierzęta.. Na północ od tajgi rozciąga się strefa krajobrazu nazwanego tundrą..

Temat lekcji: Krajobraz tajgi i tundry.

Klimat tych obszarów jest zimny i surowy, a ludzie tam mieszkający musieli dostosować się do panujących tam mroźnych warunków.. ponad 250 map oraz 70 tablic z danymi statystycznymipliki uzytkownika gosia22762 galeria, smerfy (2011) [dubbing pl] , dokumenty, stupieni 2 encyklopedia nauki.rar.010, encyklopedia nauki zasadniczym.Krajobraz tajgi i tundry zielone - do zeszytu Tajga - obszar porośnięty lasami iglastymi występuje w północnej części kontynentów - Azji, Europy i Ameryki Północnej tajga Klimat: umiarkowany kontynentalny - w porównaniu do Polski zimy są dłuższe i mroźniejsze, lato krótsze, nieco chłodniejsze Otwórz podręcznik na stronie 142 i wykonaj polecenia - odczytaj z wykresu średnią .krajobraz Uczeń: podaje różnicę między krajobrazem naturalnym a Uczeń: charakteryzuje pasy rzeźby terenu w Polsce Uczeń: dokonuje oceny krajobrazu najbliższego otoczenia Uczeń: proponuje zmiany w zagospodarowaniu terenu TEMAT: Krajobraz tajgi i tundry.. Zdobędziesz informacje na temat wieloletniej zmarzliny i jej wpływu na życie ludzi.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Klimat strefy śródziemnomorskiej charakteryzuje się: answer choices..

Poznajemy krajobraz tundry.

Dowiesz się, jakie rośliny i zwierzęta są charakterystyczne dla tajgi i tundry oraz czym zajmuje się ludność zamieszkująca te strefy II.Krajobraz tundry.. Wykonaj ćwiczenia w zeszycie ćwiczeń str 83 .Temat: Krajobraz tajgi i tundry I. Dowiesz sie, jakie rošliny i zwierzeta sq charakterystyczne dla tajgi i tundry oraz czym zajmuje sie ludnoŠé zamieszkujaca te strefy.. 2.1 co to jest krajobraz?. Zwierzęta.. Występują tutaj głównie sosny, świerki, jodły, modrzewie, z dodatkiem .Klimat i krajobraz tundry .. Tundra wskazać podstawowe różnice między tajgą a tundrą; zlokalizować na mapie świata obszary występowania tundry;Geografia klasa 5 krajobraz tajgi i tundry brainly pl. polskiego, historia wczoraj i dzis wydawnictwa nowa era.. zielone - do zeszytu.. Opady są tam niewielkie.. CELE: - pokazuję na mapie położenie tajgi i tundry - odczytuję informacje z klimatogramu dla tych obszarów - rozpoznaję rośliny i zwierzęta typowe dla tajgi i tundry - opisuję warunki życia człowieka.. W tajdze jest klimat umiarkowany chłodny, zimy sądługie i ostre a lata krótkie, ale ciepłe.. pas lasów iglastych rozciągający się poza koło podbiegunowe.1) Tajga występuje w strefie klimatów: a) zwrotnikowych b) umiarkowanych c) równikowych 2) Tundra występuje w strefie klimatów: a) umiarkowanych b) zwrotnikowych c) okołobiegunowych 3) Tajga to: a) las iglasty b) las liściasty c) wiecznie zielony las równikowy 4) Tundrę tworzą głównie: a) wysokie drzewa b) mchy i porosty c) wysokie trawy 5) Wieloletnia zmarzlina występuję: a .Witaj na stronie Quizz.pl.. Klimat tundry jest jeszcze bardziej surowy niż tajgi.. Mapa witryny.. Tajga i tundra znacznie różnią sie klimatem.. Rośliny.. ostrą i deszczową zimą.. 13.03 - R. Tołłoczko 15.03 - K. Kostyło 15..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt