W imieniu bohatera wybranej lektury obowiązkowej napisz list do innej postaci literackiej

Pobierz

obojetne mi do kogo tylko żeby to nie było do postaci z lektóry najlepiej by było gdyby to była to postać Megy z Atrametowego serca i jeszcze w tym liście ma byc o tym za co ja lubimy i podziwiamy.napisz list do wybranego bohatera lektury ten obcy w którym wyrazisz opinnie na temat współczesnych problemów młodzieży zadanie dodane 2 grudnia 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Czasem zdarza się, że tematem wypracowania jest kartka z pamiętnika bohatera literackiego omawianej właśnie lektury.. Udowodnij, że dobrze znasz wybrane postacie literackie.Podobne teksty: 84% "Wieczna przemiana, która się w nas dokonywa, to jest życie" Pola Gojawiczyńska - Droga bohatera literackiego do rehabilitacji.. Postaraj sę wykazać ze dobrze znasz wybrana postac literacką.. Pochodził z bogatej rodziny szlacheckiej.. 2014-10-19 09:32:04; Napisz charakterystykę, wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Liczbę zadań oraz liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne rodzaje zadań w obu częściach arkusza przedstawiono w poniższej tabeli.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów.Kolorem zaznaczono współczesnych i nadal tworzących polskich autorów, których utwory znalazły się w nowym kanonie lektur obowiązującym od roku szkolnego 2017/2018..

W imieniu bohatera wybranej lektury obowiazkowej napisz list do innej postaci literackiej.

Opowiedz w nim o życiu bohatera i jego planach.. Odwołaj się do tresci lektury.. Aleksander Fredro żył w latach .. Uczeń: 1) wyszukuje w tekście potrzebne informacje […].. Kształcenie literackie i kulturowe.. Podsumowując, droga bohatera do rehabilitacji była długa, trudna i wymagająca.. W. Szekspir, Makbet, Kraków 1980.. W części przypadków nie są one zależne od jego woli.Cechą wspólną wszystkich bohaterów w momencie podejmowania decyzji jest samotność.. Wyrabianie i rozwijanie zdolności rozumienia utworów literackich […].. Różne są konsekwencje podjętych wyborów, od poczucia szczęścia i spełnienia do zupełnej klęski bohatera.. W przemówieniu przywołaj przykład bohatera z lektury obowiązkowej, którego życie zmieniło się pod wpływem książek, i napisz, na czym ten wpływ polegał.Spotkanie bohatera Zemsty z innym bohaterem - przykłady.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów Zemsty z bohaterem innego utworu literackiego, w czasie którego jeden z nich przedstawi najśmieszniejszą sytuację ze swojego życia.Odzyskał dobre imię, szacunek, i zyskał sławę. ". Może uda nam się kiedyś spotkać, wtedy zabrałybyśmy nasze zwierzaki na spacer.. W liście opisz wybraną sytuację, w której jako bohater uczestniczyłaś/ uczestniczyłeś.. Wskaż etapy przemiany Kmicica, określ nastrój i źródła dramatyczności przedstawionej sceny.Napisz list wybranego bohatera literackiego do innej postaci literackiej..

Odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej i innego utworu literackiego.

Jeśli nie wskazano ci konkretnego momentu z jego życia, do jakiego masz się odnieść, dobrze przypomnij sobie treść lektury i wybierz ciekawe wydarzenie, które obudziło w bohaterze żywe emocje.Napisz opowiadanie o spotkaniu jednego z bohaterów lektury obowiązkowej z bohaterem innego utworu literackiego.Spotkanie to będzie początkiem wspólnej przygody która zmieni losy jednego z nich.Opowiadanie powinno dowodzić że dobrze znasz wybraną lekturę obowiązkową.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Napisz przemówienie, w którym zachęcisz rówieśników do czytania książek.. Lektura obowiązkowa Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę.. A. Mickiewicz, Konrad Wallenrod .napisz list do wybranego bohatera lektury ten obcy w którym wyrazisz opinnie na temat współczesnych problemów młodzieży -1 głos 860 wizyt zadanie dodane 2 grudnia 2014 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]Napisz przemówienie, w którym zachęcisz rówieśników do czytania książek.. BIBLIOGRAFIA Literatura podmiotu Sofokles, Antygona, Wrocław 1984.. Dostałaś od taty ślicznego psa i wybrałaś mu imię Saba.. Pierwsza postać o jakiej pomyślałam to Jurand ze Spychowa.. Ogólnie nie wiem jaka ma być nawet tego fabuła.Przemiana wewnętrzna zmienia postać bohatera..

W swoim wypracowaniu odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego.

Napisz swoją pracę tak, żeby wykazać, że dobrzeCharakterystyka bohatera literackiego, który kierował się najważniejszą dla siebie wartością, dokonując życiowego wyboru.. Najwyższą wartością w jego życiu była miłość do żony i córki.Każdy jest w życiu za kogoś lub za coś odpowiedzialny.. Napisz list do Antygony, w którym wyrazisz swoją opi.. Pismo do ministra oświaty, Pani .Napisz list do ulubionej postaci literackiej.. Dokończ opowiadanie, w którym zmienisz historię ich życia.. Zachodzą w nim procesy, które często zostawiają po sobie jakiś ślad.. Bywają to chwilowe przewroty lub nieprzewidziane sytuacje, w których sam nie może się odnaleźć.. Myślę, że wiele nas łączy.. Uczył się w domu.. Zasady oceniania 1 pkt - poprawna odpowiedź.Biografia autora.. 2009-11-08 17:52:29; Napisz list do ulubionej postaci literackiej 2011-03-21 22:50:51; Napisz charakterystykę postaci pana Tomasz z .Napisz opowiadanie o Bohateru literackim lektury obowiązkowej(mały książę, opowieść wigilijna, quo vadis Niemcy, kamienie na szaniec), którym zainteresowały się współczesne media.. Napisz rozprawkę, w której rozważysz, na czym polegała odpowiedzialność wybranych przez Ciebie bohaterów literackich..

Wybacz Waćpanna, że z taką poufałością do Niej sięList do bohatera literackiego.

Odwołaj się do przytoczonego fragmentu Małego Księcia, całego utworu Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz do innego wybranego tekstu literackiego.. Rodzaj zadań Liczba zadań Łączna liczbaNapisz charakterystykę wybranej postaci z filmu ,, Zemsta '' np. Papkina.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.jak napisać list listu przykładowy list przykład listu pisanie listu co pisać w liście co powinien zawierać list Treść została zweryfikowana i sprawdzona Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Każdy temat będzie wymagał odwołania się do obowiązkowej lektury szkolnej ORAZ/LUB do utworu bądź utworów samodzielnie wybranych przez ucznia.. Odbiór tekstów kultury.. Nasz bohater ma słabość do kobiet: jest nieśmiały i nie posiada nawet najmniejszego .Napisz rozprawkę, w której odwołasz się do lektury obowiązkowej oraz do innego utworu literackiego.. Temat 2.. Przybrał inne nazwisko, aby móc odkupić winy.I.. Wyobraź sobie, że losy Aliny i Balladyny potoczyły się inaczej.. W 1809 r., po wejściu J. Poniatowskiego do Galicji, zaciągnął się do armii Księstwa Warszawskiego; uczestniczył w wojnie francusko-rosyjskiej w 1812 r. (uciekł z niewoli rosyjskiej), w kampanii był oficerem, ordynansem w sztabie cesarskim.Odpisz Lutkowi w imieniu Edit na jeden z wybranych listów z getta tomaszowskiego 2020-12-14 14:45:35 SYZYFOWE PRACE - PYTANIA 2020-12-13 13:14:25 Kartkówka z chemii 2020-11-23 12:59:21Napisz rozprawkę, w której rozważysz, czy w sytuacji próby ludzie mogą liczyć na pomoc innych.. innej sytuacji finansowej i rodzinnej bohaterowie między sobą również bardzo różnią się swoim charakterem.. Twoja praca powinna liczys 200 słówW imieniu bohatera wybranej lektury obowiązkowej napisz list do innej postaci literackiej.W liście zaprezentuj sytuacje,w której ktoś komuś pomógł lub okazał życzliwość.Odwolaj się do treści lektury.Postaraj się wykazać,ze dobrze znasz wybrana postać literacka.W imieniu bohatera lektury obowiązkowej napisz list prywatny do innej postaci literackiej.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 150 słów.. Omów temat, odwołując się do fragmentów i całości ,,Potopu"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt