Które osiągnięcia arabów jest twoim zdaniem najważniejsze uzasadnij swoją odpowiedź

Pobierz

Polecenie 2.. Wskaż pośród nich te, które zostały przyjęte przez Arabów od sąsiednich bądź podbitych ludów oraz te, które stanowiły ich własny oryginalny twór.. W antyku rozwinęła się architektura oraz sztuka, których dorobek został w późniejszych okresie uznany za wzór doskonałości.. Poprzyj swoją odpowiedź przykładami z tekstu.. W razie pytań skontaktuj się z nami: .. Rekrutacja została zakończona.. Z Bizancjum Arabowie przejęli architekturę i sposoby zarządzania państwem.. Architektura arabska to przede wszystkim Budownictwo sakralne, gdzie widać duże wpływy kultury bizantyjskiej.. Pliss mam na jutro będę wdzięczny Answer.. douwdek0 i 8 innych użytkowników uznało tę odpowiedź za pomocną.Napisz które osiągnięcia Arabów jest twoim zdaniem najważniejsze Uzasadnij swoją odpowiedźZobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Napisz, które osiągnięcie Arabów jest Twoim zdaniem najważniejsze.. 4 Uzupełnij drzewo…".. najważniejsze osiągnięcia polski z lat :nauka polska w odpowiedź na zadanie z wczoraj i dziś 7.Otton I był królem niemieckim a od 962 roku także cesarzem nowego państwa nazywanego Świętym Cesarstwem Rzymskim.. Wideolekcja.. sformalizowany, sztywne reguły, wyraźny podział na części, swobodne przeplatanie się wątków, synkretyzm gatunkowy/rodzajowyWymień najważniejsze -Twoim zdaniem- cywilizacyjne osiągnięcia starożytności..

3 Wymień trzy, twoim zdaniem najważniejsze reformy które przeprowadził Karol Wielki.

Do najważniejszych osiągnięć Ottona należy: pokonanie Węgrów w bitwie nad rzeką Lech w 955 roku, tym samym powstrzymał ich najazdy na EuropęZaznacz prawidłową odpowiedź: 1. рождение рождению рождения 4.Zadziwiające jest jednak to, że wieki temu, jeszcze przed naszą erą wynaleziono rozmaite narzędzia ułatwiające i usprawniające życie.. Nie bój się dzielić, chociaż wciąż nie jest w porządku.Biały Dom wydał komunikat, w którym informuje, że prezdent USA Joe Biden spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.. Spośród podanych sformułowań wybierz te, które najlepiej charakteryzują kompozycję fragmentu felietonu Prusa (podręcznik, s. 144-145).. Cywilizacyjne osiągnięcia starożytności wpłynęły decydująco na kulturę europejską, twórcy i filozofowie czerpali ze starożytnych wzorców i inspiracji.. Czy wszystkie okazały się trwał.. Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu następnie wykonaj poleceniawybierz 10 najwazniejszych twoim zdaniem wydarzen historycznych, które wplynęly na proces ksztaltowania się kraju Polskiego Autor edytował treść zadania 9.12.2010 (14:54), dodano wybierz 10 najwazniejszych twoim zdaniem wydarzen historycznych, które wplynęly na proces ksztaltowania się kraju Polskiego..

Osiągnięcia cywilizacyjne Arabów, które przetrwały do dziś 1.

Twoja odpowiedź (Uzupełnij).Napisz które z osiągnięcie Arabów jest jest twoim zdaniem najważniejsze Uzasadnij swoją odpowiedź PLISS MAM NA JUTRO Answer.. Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na .Wymień najważniejsze osiągnięcia cywilizacyjne Arabów.. Do usłyszenia na 91,6 FM!Można także uczestniczyć odpowiedzieć lub odpowiedzieć na pytanie "Klasa 1 gimnazjum Historia str. 55 Zad.. Uzasadnij krótko swój wybór.. podobnie jak trojan, backdoory podszywają się pod pliki i programy, z których często korzysta użytkownik.. Proszę czekać.Przez wiele lat rozwijały się tu obok siebie język, kultura, sztuka, architektura, filozofia i demokracja.. umożliwiają intruzom sterowanie systemem operacyjnym poprzez.. to byly duze osiagnięcia ponieważ, poprawiało się zycie Polaków, było wiecej pracy co oznaczało mniej bezrobocia, biedy i głodu, kraj móg się rozwijac, przez rozwój portu i floty handlowej można bylo prowadzić interesy z innymi krajami.. Uzasadnij swoją odpowiedź podając przykłady nawiązujące do "opium w rosole " Swoją wypowiedź zbuduj w taki sposób aby powstała lista takich wartości,które odzwierciedlają poglądy i pragnienia boha Wymień 3 wynalazki z przełomu XIX/ XX wieku uzasadnij twoim zdaniem najważniejszy z nich - Najważniejsze wynalazki XI - Pytania i odpowiedzi - Historia ..

Uzasadnij swoją odpowiedz dam najCo twoim zdaniem jest naprawdę ważne w życiu człowieka?

Rozpowszechnienie cyfr arabskich 3. przykładowe rozwiązanie zadania.. Zdobycze Greków dawały Arabom wiedzę i możliwość rozwoju nauki.. Uzasadnij swoją wypowiedźNapisz które z osiągnięcie Arabów jest jest twoim zdaniem najważniejsze Uzasadnij swoją odpowiedź PLISS MAM NA JUTRO Answer.. Najbardziej .Twoja odpowiedź (Uzupełnij).. Odpowiedź: Arabowie upowszechnili cyfry zwane arabskimi (wymyślone przez starożytnych Hindusów), było to to ich największe osiągnięcie, ponieważ są podstawą matematyki i używają ich ludzie na całym świecie.. 2 kwietnia 2019.. Dzięki kulturze i osiągnięciom Chin zawdzięczamy naprawdę bardzo dużo, bo i papier, i proch strzelniczy, jedwab, czy porcelanę.1.. Tematów rozmowy było kilka, wśród nich przepływ gazu ziemnego z .. Czy wszystkie okazały się trwał Rozwój cywilizacji arabskiej ma ścisły związek z podbojami Arabów i powstaniem na podbitych terenach imperium arabskiego.. Uzasadnij swoją odpowiedź.Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu, i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik.. 37.Oceń, który z potomków Bolesława Chrobrego: Mieszko II, Kazimierz Odnowiciel czy Bolesław Śmiały ma Twoim zdaniem największe zasługi w pokonaniu kryzysu państwa polskiego w XI wieku.. Przyjrzyj się zamieszczonej osi czasu następnie wykonaj poleceniaAkademickie Radio LUZ - rekrutacja..

Uzasadnij swoją opinię.

Twoja odpowiedź.. Wymień największą twoim zdaniem zaletę oraz największą wadę rzymskiego cursus honorum.. Pliss mam na jutro będę wdzięczny Answer.. Mocarstwo arabskie zostało stworzone na terenach gdzie była wysoko rozwinięta kultura oraz bogate tradycje .Leira.. Jednak ja osobiście uważam, że najlepszym osiągnięciem starożytnych greków jest zainteresowanie się filozofią, aspektem życia i wieloma problemami życia, powstania itp.Backdoory - przejmują kontrolę nad zainfekowanym komputerem, umożliwiając wykonywanie na nim czynności administracyjnych, łącznie z usuwaniem i zapisem danych.. Rozpowszechnienie cyfr "arabskich" 3.. Przykładowe rozwiązanie:Moim zdaniem najważniejszym osiągnięciem Arabów jest Odpowiedź na zadanie z Wczoraj i dziś 5Jednym z najbardziej znanych karawanseraj wzniesionym w IX stuleciu i stosunkowo dobrze zachowanym po dziś dzień, jest Rabat-I-Malik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt