Lektura w pudełku ania

Pobierz

23 kwiecień 2021.. Dzieci, jak zwykle, pracowały w zespołach (na co dzień siedzą przy stołach po cztery-pięć osób i raz w tygodniu zamieniają się miejscami).Cześć, dzisiaj odcinek specjalny, który jest moim zadaniem z języka polskiego.. 13) Czego Ania dodała do tortu?. Polegała ona na umieszczeniu w pudełku rekwizytów, które kojarzą się z treścią omawianego utworu ️.. A przy tym na wieczku pudełka napiszemy streszczenie, w…W ramach projektu "Wyczytane z lektur szkolnych" uczniowie klasy 6a przygotowywali lekturę w pudełku.. Uczniowie klasy 7c spróbowali nowej metody pracy z lekturą .. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA LEKTURA W PUDEŁKU ŻYWE OBRAZY LEKCJA POLSKIEGO NARODOWE CZYTANIE 2020 NIETYPOWE DYKTANDO PORTFOLIO "W PUSTYNI I W PUSZCZY" JACEK SOPLICA Z "PANA TADEUSZA .Szewczyk Dratewka w 3a - lektura w pudełku.. kapsulaczasu1 .Nie zabrakło wszechobecnych w okupowanej Warszawie flag III Rzeszy, zrywanych przez bohaterów i polskich barw narodowych.. Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.. sierpnia 26, 2018.. Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i .lektura w pudełku, "Charlie i fabryka czekolady", budujemy fabrykę.. Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa..

"Lektura w pudełku" to strzał w dziesiątkę!

14) Co Ania znalazła w sosie?. Dzieci lubią pudełeczka, figurki, miniaturowe krainy.. Dzięki pomocy nauczycieli zrzeszonych w grupie szybko jednak zostałam uświadomiona.. Ta pudełkowa moda zachęciła uczniów klasy 4A do wykorzystania jej na opracowanie bieżącej lektury obowiązkowej.. a) pająka, b) mysz, c) muchę.KREATYWNE LEKCJE | Szkoła Podstawowa nr 3 im.. Kauf Bunter!LEKTURA W PUDEŁKU - INSTRUKCJA.. Zamiast testu ze znajomości lektury - pudełko.. Sposoby podsumowujące pracę z lekturą szkolną przedstawione przez autorkę blue school wprost .Zostaw SUBA , łapkę w górę i dzwoneczek !. Na wieczku napisz krótkie streszczenie lektury.. utworzone przez Edyta Zelek | lis 26, 2020.. Uczniowie klasy VIb .. "BALLADYNA" LEKTURA W PUDEŁKU.. PODRĘCZNIKI 2021/2022.. To nic, że zamiast Lwa zagościł tu lego kot, a bohaterowie powieści mają tylko główki z nakrętek.. !Praca wykonana przez uczniów klasy 5a.Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury.. W klasach czwartych projekt podsumowywał omawianie "Opowieści z Narnii".. Tym razem uczniowie klasy 3 a umieścili treść lektury Janiny Porazińskiej pt. ,,Szewczyk Dratewka" w pudełku..

Lektura w pudełku - "Ania z Zielonego Wzgórza".

Szóstoklasiści udowodnili, że lekcje języka polskiego .. Lektura w pudełku - "Ania z Zielonego Wzgórza".. Zgromadź 10 przedmiotów.. Na classroomscreen znajdziemy: Zegar i .plastusiowe pudeŁko w klasie 1a Uczniowie klasy 1a lekturę "Plastusiowy Pamiętnik" omówili w nieco inny sposób niż zawsze.. O lekturze w pudełku pierwszy raz przeczytałam w jednym z postów w grupie dla polonistów na Facebooku.. W ostatnim czasie słyszy się o modzie na pudełkowe jedzenie.. a) ponieważ przez Anię Diana spadła z drzewa, b) bo Ania upiła Dianę, c) dziewczynki pokłóciły się o Gilberta.. Janusza Korczaka.. Zajrzyj do pudełek zamieszczonych poniżej na zdjęciach i sprawdź, które przedmioty skojarzysz z powieścią L. M. Montgomery.. 2021-06-30 19:22 | Temat: sko.. 10 przedmiotów wykonanych z różnych materiałów, które kojarzą się z lekturą - nie zawsze mogą to być skojarzenia dosłowne.. ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA LEKTURA W PUDEŁKU ŻYWE OBRAZY LEKCJA POLSKIEGO NARODOWE CZYTANIE 2020 NIETYPOWE DYKTANDO PORTFOLIO "W PUSTYNI I W PUSZCZY" JACEK SOPLICA Z "PANA TADEUSZA .4. classroomscreen - rewelacyjna strona, która jest uniwersalnym pulpitem na tablicę interaktywną, ale nie tylko (nie mam w sali tablicy multimedialnej, tylko rzutnik i ekran, a stronkę wykorzystuję naprawdę często)..

Lekcje oparte na pomyśle "Lektura w pudełku" p.

Z książki, którą przeczytały, mogą same wyczarować taki świat, jaki sobie wyobraziły.. Wyobraźnia i serce mają większą wagę.. ODPOWIEDZ.. klasy: 6a i 6b miały do przygotowania projekt: Lektura w pudełku.. Utworzony z otwartym umysłem.. Napisz list do wybranego bohatera książki i .W grudniu 2020r.. Kuchnia na Zielonym Wzgórzu była niezmiernie .KREATYWNE LEKCJE | Szkoła Podstawowa nr 3 im.. Zaczęłam zastanawiać się, czy pomysł ten ma .Pudełkowa lektura, czyli jak zmieścić Narnię w pudełku …po butach?. O lekturze w pudełku usłyszałam od Moniki Czerkas podczas tegorocznej Edu Mocy Online.. Pani Linde krótko a mocno zapukała do drzwi kuchni i usłyszawszy "prosz ę", weszła.. 2.Szkoła / Aktualności.. Z pudełek po butach dzieci wyczarowały magiczne ,,skrzynie", w których znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i .Przeczytaj uważnie wybrane w głosowaniu lektury i przygotuj ciekawą prezentację w dowolnej formie ( prezentacja multimedialna, lapbook, leporello, lektura w pudełku, makieta, gra planszowa, lektura na wieszaku.. Twoja wyobraźnia może Ci podpowiedzieć interesujące rozwiązanie) 1.. Narzędzie jest proste w obsłudze, a co najważniejsze lubiane przez uczniów.. Jest wiele sposobów na omawianie lektur.. Dzieci od zawsze lubią pudełeczka, figurki, miniaturowe krainy.. Początkowo nie bardzo wiedziałam, na czym opiera się pomysł..

Bardzo ...Poprosiłam, by w pudełku pojawiło się min.

a) wanilii, b) soku cytrynowego, c) kropli walerianowych.. Do pudełka (po ptasim mleczku lub po butach) włóż wszystko, co kojarzy Ci się z lekturą np. rysunki, figurki z plasteliny, nakrętek, papieru itd.. Polecam wszystkim obejrzenia nagrania z Moniką w roli głównej, która prezentuje formy plastyczne na lekcji języka polskiego.. Uczniowie, za pomocą niewielkiego pudełka, mogli, z książki .A oto LEKTURA W PUDEŁKU.. Mo Ŝna by śmiało je ść wprost z ziemi bez obawy połkni ęcia źdźbła brudu.. Streszczenie i list do wybranego bohatera, które powinny się także znaleźć w pudełku, posłużą nam do kolejnych działań z tekstem lektury.Opis w pudełku schowany Tę lekcję planowałam od jakiegoś już czasu, a wpis Zakręconego Belfra upewnił mnie, ze warto podjąć się tego zadania.. Czy dobrze pamiętasz lekturę "Ania z Zielonego Wzgórza"?. PODRĘCZNIKI 2021/2022.. Szkoła Podstawowa nr 3. im.. Wraz z piatoklasistami rozpoczęłam przygodę w Avonlea.Lektura w pudełku.. Poszukując materiałów, wykonując elementy pudełka, uczniowie angażowali się, czytali ze zrozumieniem, szukali cytatów, aby w sposób ciekawy i zgodnie z treścią lektury zaprezentować wydarzenia, bohaterów, miejsce akcji itp.Lektura w pudełku Joanna Krzemińska Główna , Pomysłodajnia 4 stycznia 2018 4 stycznia 2018 Asia Krzemińska , dziel się , kreatywność , pomysł , zabawa komentarzy 5 Wiele jest sposobów na omawianie z uczniami lektury.LEKTURA W PUDEŁKU.. Szkoła Podstawowa nr 3. im.. (Napisz, o czym opowiada książka).. Opracowane są nawet diety pudełkowe.. Postanowiłam wykorzystać ten fakt podczas pracy z lekturą.. A. Tomasik, autorki bloga "Kreatywna pedagogika" były przeprowadzone w formie stacjonarnej oraz zdalnej.. Janusza Korczaka.. Janusza Korczaka w Zgorzelcu.. Moim zadaniem było przedstawić w pudełku lekturę- Tajemniczy ogród"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt