Zamek na kociej skale plan wydarzeń

Pobierz

5.Skarb babci Lusi.JĘZYK POLSKI - Padlet .. 7AFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - streszczenie utworu Rafała Kosika.. "Zamek na Kociej Skale" .. Na początku grudnia klasa udała się na wycieczkę do zamku, położonego na wysokiej skale, zwanej "Kocią".. Został doszczętnie spalony już trzydzieści lat później.. Pierwszy dzień w gimnazjum - początek przyjaźni.. Potem parokrotnie go modernizowano, ale większość murów ma ponad siedemset lat.. Podczas zwiedzania trójka przyjaciół oddaliła się od grupy.. Rozdział 5.. Odnalezienie wraku samolotu.. Spotkanie dzieci w nowej szkole i ich plany na przyszłość.. Wspomnienia babci Lusi na temat pierścionka z rubinowym oczkiem.. Szalony zjazd Niki.. Tam bohaterowie przebywają głównie w szkole, domach Felixa i Neta, kawiarni Zbędne Kalorie oraz biurowcu Silver Tower.. Bohaterowie jadą na wycieczkę do tajemniczego Zamku na Kociej Skale.a) Zakopane b) stok na Hali Klimkowej c) zamek na Kociej Skale d) pensjonat "Pod Zezowatą Owcą" 13) "Dziedziniec zamku wyglądał jak studnia.. Kościół został zbombardowany.. Pierwszy dzień w szkole.. Ferie w Zakopanem.. Dotyczyła kradzieży jej pamiątkowego pierścionka w czasie wojny.. Odnalezienie skrzyni ze skarbami zrabowanymi przez Niemców.. Na jednym z takich spotkań babcia Lusia opowiada im o skarbie, który zabrali jej niemieccy żołnierze w czasie wojny..

... Przygotuj w zeszycie ramowy plan wydarzeń.

Tam w tajemniczych okolicznościach spotykają gnoma, który zapowiada, że znajdą swój skarb.. Wyjazd do Zamku na Kociej Skale.. Boże Narodzenie.. Wizyta Świętego Mikołaja.. Wizyta Świętego Mikołaja.. Tajemnice Niki.. Zamek był oblegany lub ostrzeliwany dwadzieścia trzy razy.Przeprosiny przerywa atak zbójcerzy.. 3.Rozmowa panów o sytuacji w Sudanie i fanatyku Mahdim.Dopisz główne hasła do szczegółowego planu wydarzeń przedstawionych w lekturze w "w pustyni i w puszczy,, Get the answers you need, now.. Odnalezienie skrzyni ze skarbami zrabowanymi przez Niemców.. Niezidentyfikowany obiekt latający.Gdzie znajduje się zamek, który w grudniu zwiedza klasa pani Joli?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Książ (niem.. Przyjaciele szukają skarbu babci Lusi - pierścionka z rubinowym oczkiem.W dzień 31. października zjawy wywołały poruszenie w szkole.. List do prezydenta Warszawy.. • kradzież kieszonkowego • przestawienie czasu .. 4.Zamek na kociej skale.. Manfred informuje, że to Vidoktor przygotował plan poszukiwania skarbu.. Rozdział 4.. Rozwiązanie problemu korków w mieście.. Ferie w Zakopanem..

BETA.Przepisz do zeszytu szczegółowy plan wydarzeń i wniosek.

Fürstenstein) - kompleks zamkowy, zlokalizowany w wałbrzyskiej dzielnicy Książ na Pogórzu Wałbrzyskim, będący częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego.Przez obiekt jest trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce (po Zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu), przebiega przez niego Szlak Zamków Piastowskich.. Pościg za furgonetką Gangu Niewidzialnych Ludzi.. Budowla posiada ponad 400 pomieszczeń (wraz z .Przyjaciele czytają w kronice szkolnej, że w sierpniu 1944 roku o dach szkoły rozbił się sportowy samolot.. A na twarzy Niki chłopcy zauważyli jakieś siniaki po dniu jej nieobecności w szkole.. "Zamek na Kociej Skale.. "Zamek na Kociej Skale" W domu Felixa babcia Lusia opowiedziała pewną historię sprzed lat.. Baza na szkolnym strychu.. Klasa tytułowych bohaterów udaje się na wycieczkę do zamku na Kociej Skale.. Klasa Felixa, Neta i Niki jedzie na wycieczkę do Zamku na Kociej Skale.. Wigilijna wieczerza w domach Felixa i Neta.. Zamek na Kociej Skale.. To skarb, znaleziony przez przyjaciół w podziemiach.. Zamieszanie z sygnalizacją świetlną w Warszawie.. Kto odwiedza Nikę w wigilijny wieczór?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..

Spotkali gnoma, który siedział na skrzyni.wydarzeń: Plan wydarzeń: 1.

Niemcy .4.. Zaznacz w lekturze fragmenty, które pozwolą .Zamek na Kociej Skale powstał w XII wieku jako budowla drewniana.. Skarb babci Lusi.. Pamiętaj o jednorodności zapisu (zdania lub równoważniki zdań).. Szkoła latania - test wiedzy.. 15 .Była to duża chata z derwnianych bali, z wysokim poddaszem, na którym mieściły się sypialnie".. Szkoła, w której straszy.. Zaczął się grudzień.. Jeżeli chcesz, możesz wydrukować i wkleić.. a) na Kociej Skale b) w Kurzej Przełęczy.. W każdą sobotę grupa przyjaciół spotyka się u Felixa, by wspólnie oglądać filmy.. Jednocześnie realizuje projekt, który jest top secret.. 18.Zamek na Kociej Skale Babcia Felixa opowiada dzieciom o złotym pierścionku, który utraciła podczas Powstania Warszawskiego.. • ostatni rząd w autobusie • zamek na Kociej Skale • gnom • skarb Świętopełka.. Zamek na Kociej Skale Tata Felixa próbuje odebrać sygnał z amerykańskiej satelity, aby obejrzeć lądowanie sondy na Marsie.. Zamek na Kociej Skale - skarb księcia Świętopełka.. Kradzież w banku.. Napad Gangu Niewidzialnych Ludzi na bank.. Na starych zdjęciach widzą skrzynię, którą rozpoznają..

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Plan wydarzeń 1.

Pamiątka trafiła do skrzyni, a tę umieszczono w podziemiach kościoła.. a) stok na Hali Klimkowej b) zamek na Kociej Skale c) pensjonat "Pod Zezowatą Owcą" d) Zakopane 11) "Najpierw wszyscy zeszli na bazar pod Gubałówką, gdzie w rekordowo krótkim czasie nakupowali mnóstwo zupełnie niepotrzebnych rzeczy .a) Zakopane b) stok na Hali Klimkowej c) zamek na Kociej Skale d) pensjonat "Pod Zezowatą Owcą" 13) "Dziedziniec zamku wyglądał jak studnia.. Akcja przenosi się także do zamku na Kociej Skale oraz do Zakopanego, dokąd główni bohaterowie wraz z uczniami swojej klasy oraz nauczycielami .Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi.. Wizyta świętego .Kajko i Kokosz.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Felix, Net i Nika oraz Gang .Zapisz plan wydarzeń na podstawie poniższego streszczenia.. Felix, Net i Nika jadą z klasą na wycieczkę do zamku na Kociej Skale.4.. Kiedy ich ciężarówka się .Zamek na Kociej Skale i skarb babci Lusi Co się dzieje dalej w powieści "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi"?. Zdemaskowanie szkolnych złodziejaszków.. Zamek na Kociej Skale - skarb księcia Świętopełka.. Zamek na Kociej Skale.. List do prezydenta Warszawy.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Przepisz całość do zeszytu jako plan szczegółowy: .. • zamek na Kociej Skale • gnom • skarb Świętopełka • złoty pierścionek z rubinem .. Która z odpowiedzi na temat czasu wydarzeń powieści Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jest prawdziwa?. Bohaterowie odwiedzają również okolice Zakopanego i zamek na Kociej Skale.. Prezentacja Manfreda.. Tam przyjaciele w czasie wędrówki pod zamkiem, odłączają się od grupy.a) stok na Hali Klimkowej b) zamek na Kociej Skale c) pensjonat "Pod Zezowatą Owcą" d) Zakopane 11) "Najpierw wszyscy zeszli na bazar pod Gubałówką, gdzie w rekordowo krótkim czasie nakupowali mnóstwo zupełnie niepotrzebnych rzeczy udających rękodzieło ludowe.. Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy rabowali domy.. Odbudował go dopiero po upływie wieku książę Świętopełk, używając kamienia.. Gatunek Książkę można zaklasyfikować jako fantastykę młodzieżową oraz powieść .Zamek na Kociej Skale.. Skarb babci Lusi.. 1.Pierwszy dzień w szkole..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt