Kartkówka z historii skutki odkryć geograficznych

Pobierz

Rozpowszechnienie niewolnictwa 6.. Przyczyny wielkich odkryć geograficznych były następujące: Chęć odnalezienia drogi do Indii.. Rozpocznij test.. Azjatów, Majów, Inków.. Przyczyną odkryć było zdobycie przez Turków Konstantynopola w 1453 roku.. Część 1.. Pytanie 1 /10.. wg Leszek990003300.. Przejdź do listy zasobów.. Pojawienie się nowych religii, kultur 3.. Opowiedz o pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba.. Nawracanie pogan Przyczyny 1.. Wszytkie pokazane elemanty są charakterystyczne dla BAROKU.. Wymień skutki odkryć geograficznych dla Indian.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Wynaleziony przez Gutenberga.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. Pytanie 1 /17.. Rozwijający się handel potrzebował drogocennych kruszców (złota i srebra), których brakowało w Europie.. Odpowiedzi uczniów: - chęć odkrycia drogi miejskiej do Indii; - znudzone wojsko potrzebowało rozrywki; 19. epoka: Nowożytność.. Ludność autochtoniczna Ameryki Północnej i Południowej została nazwana przez odkrywców Indianami.. Przywiezione z Nowego Świata przez odkrywców warzywa i owoce są obecnie bardzo popularne.SKUTKI SPOŁECZNE.. Zaznacz to zdanie które jest nieprawdziwe: answer choices..

kartkowka skutki odkryc geograficznych ...

Powiedz, jakie rośliny i zwierzęta sprowadzono z Europy do Ameryki, a jakie Europejczycy poznali dzięki odkryciom geograficznym.. Postaraj się je zapamiętać.. Dokończ zdania.. Odkrycie, że Ziemia jest większa niż przypuszczano 5. test > Skutki wielkich odkryć.. Istniało zapotrzebowanie na towary sprowadzane z krajów Azji np.: Indii i Chin.. - dokładniejsze mapy,urządzenia nawigacyjne i lepsze statki (np.karawela) - przywóz nowych surowców (np. bawełna,kukurydza) -poznawanie języka obyczajów języka kultury-książki.. [kartkówka z historii]: Pytanie: Wymień skutki odkryć geograficznych.Pozytywne skutki odkryć geograficznych: Wyprawa Vasco da Gamy otworzyła Europejczykom poszukiwaną od dawna drogę morską do Indii.. Wielkie odkrycia geograficzne Połącz w pary.. Konkwistador to: handlarz niewolników tubylec zdobywca, najeźdźca niewolnik.. dział: Osiągnięcia cywilizacji.. Pierwsze cywilizacje.. (0-4) Przyjrzyj się mapie przedstawiającej podróż jednego z odkrywców.. Przenośnik taśmowy.. Klasa 6 Historia historia sztuki.. Wskaż odpowiedź, która opisuje specyfikę tej ludności.Super!. Kolebka epoki odrodzenia.. Przyczyną odkryć było rosnące zapotrzebowanie w .. Nowe uprawy i plantacje 2.. Uzupełnij tabelę.. TEMATY LEKCJI: WIELKIE ODKRYCIA GEOGRAFICZNE KONSEKWENCJE WIELKICH ODKRYĆ KULTURA ODRODZENIA WE WŁOSZECH ZADANIE 1..

Skutki odkryć geograficznych.

Podaj jej datę i trasę.. Mapa przedstawia trasę podróży odkrywcy, który nazywał się B. Jego podróż miała miejsce w wiekuRozdział I. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Historia; Śladami przeszłości Rozdział IV / Narodziny nowożytnego świata.. Były to gł.Bliżej Historii Rozdział I / XVI wiek.. jeden z najwazniejszych rozdzialow, odkrycia te bowiem wywarly ogromny wplyw na rozwoj .. gorami Libanu a Morzem Srodziemnym, skutkiem .Powiedz, kto zamieszkiwał obszar Nowego Świata.. odkrycia geograficzne Rysunek z opisami.Wymień przyczyny odkryć geograficznych.. Chęć zdobycia sławy i bogactwa 4.. Jakie trzy cywilizacje dobrze rozwijające się istniały w nowożytności?. Przyczyny Mapa Świata Gerarda Merkatora z 1587 roku Bez wątpienia nie ma jednej przyczyny, która bezpośrednio wywołałaby całą serię odkryć geograficznych - nowych lądów, wysp czy kontynentów.. -odkrycie nowych .Informacje o innych kontynentach dochodziły od kupców, dyplomatów, a nawet szpiegów.. Rozpowszechnienie chorób 4.. Zapraszamy do lektury części piętnastej w serii naszego portalowego Vademecum!. 0%Przyczyny i skutki wojen z Turcją Sortowanie według grup.. Uwzględnij konsekwencje odkryć dla Starego i Nowego Świata..

... Wymień 5 skutków wielkich odkryć geograficznych.

Do tej pory Europejczycy docierali po przyprawy korzenne przez Morze Śródziemne i Czerwone, Półwysep Arabski do Indii, jednak opanowanie terenów .Wielkie odkrycia geograficzne Wielkie odkrycia geograficzne Popularne określenie odkryć geograficznych dokonanych na przełomie XV i XVI wieku, a w szczególności: opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei przez Diasa w 1488 roku, odkrycie Ameryki przez K. Kolumba dnia12 X 1492 roku, a następnie jej podbój, podróż Vasco da Gamy do Indii w 1498 roku oraz pierwsza podróż dookoła świata .Data publikacji: Mar 19, 2015 5:23:26 PM18.. Stary Świat: Nowy Świat: Kultura odrodzenia.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Dzięki kolejnym wyprawom zorganizowali oni w Azji liczne ośrodki handlowe i opanowali nowe terytoria.Start studying Historia (skutki odkryć geograficznych).. Przyczyną odkryć była trudna sytuacja finansowa drobnej szlachty z Hiszpanii i Portugalii.. Powiedz, dlaczego odkrycia przełomu XV i XVI wieku nazwano "wielkimi odkryciami geograficznymi".. Skutki odkryć geograficznych - karta pracy.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.kartkówka skutki odkryć geograficznych.pdf (22 KB) Pobierz.. I Główne wyprawy morskie przedsięwzięte zostały przez państwa Półwyspu Iberyjskiego, dzięki czemu powstają imperia morskie Hiszpanii i Portugalii.Państwa te dzielą między siebie nowo odkryte terytoria na dwie strefy (bulla papieża Aleksandra VI, 1493 r)..

test > Konsekwencje wielkich odkryć geograficznych.

Azteków, Majów, Inków.. Oświecenie w Europie klasa VI Labirynt.. Indian, Kwietniów, Inków.Połącz pojęcie z jego definicją.. Nowa EraLekcja historii obejmująca skutki wielkich odkryć geograficznych.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników.. WSTEP Historia odkryc geograficznych stanowi bezwatpienia w dziejach cywilizacji.. Wczoraj i dziś, wyd.. Skutki odkryć geograficznych: a)pozytywne.. wg Alicjalisiecka2.. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Skutki 1.. -rozwój szlaków handlowych.. Przerwij test.. -rozwój miast włoskich.. Skutki odkryć geograficznych - karta pracy - Wczoraj i dziś - dlanauczyciela.pl.. Następna strona Skutki wielkich odkryć geograficznych.Rozwiąż test: Skutki wielkich odkryć geograficznych.. ODKRYCIA GEOGRAFICZNE.. Warto rozdzielić skutki wypraw w kategoriach pozytywnych i negatywnych, chociaż na dobrą sprawę nawet taki .Przyczyny i skutki wielkich odkryć geograficznych.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".Skutki odkryć geograficznych.. Dokonane na przełomie XV i XVI wieku oraz w wieku XVI odkrycia geograficzne otworzyły nowe możliwości dla Europy i nie tylko.. Poziom: Klasa 6 /.. Poszukiwanie bezpiecznej (morskiej) drogi do Indii 3.. Czas na odpowiedź: 10 sekund.. [kartkówka z historii]: Pytanie: Wymień przyczyny odkryć geograficznych na przełomie XV i XVIw.. nowo odkryty Świat, został podzielony linią demarkacyjną biegnącą z północy na południe, 2053 .Przyczyny, przebieg oraz skutki wielkich nowożytnych odkryć geograficznych.. Chęć podbicia lądów Daty .KARTKÓWKA 1. wg 175czwartae.. Historycy są zgodni, iż na .odpowiedział (a) 15.03.2014 o 12:31.. Przyczyny i skutki rozbiorów Polski Podziel na kategorie.Skutki wielkich odkryć geograficznych.. Rozwój kartografii 5. ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt