Wzorzec rasy owczarek niemiecki

Pobierz

Opis rasy owczarka niemieckiego długowłosego pod względem eksterieru nie różni się prawie wcale odmiany krótkowłosej.. Znajdziemy tam opis wyglądu, budowy ciała, proporcji i pożądanego charakteru rasy.. Pierwszy wzorzec owczarka, ogłoszony w 1891 roku, opisuje trzy odmiany tej rasy: szorstkowłosą, krótkowłosą (twardowłosą) oraz długowłosą.Owczarek niemiecki długowłosy - opis rasy i wzorzec.. Musi mieć odwagę, waleczność i temperament, aby nadawał się na psa do towarzystwa, stróżowania, obronnego, służbowego i pasterskiego".Ostatecznie SV uznaje w 2010 r. tę odmianę i opracowuje wzorzec.. Wyjątkiem są sytuacje zagrożenia, kiedy przejawia instynkt stróża i obrońcy zarówno właściciela, jak i jego mienia, lub kiedy zostanie sprowokowany.Wzorzec rasy powstał w 1899 roku na potrzeby niemieckiej policji.. Optymalna wysokość w kłębie u psów wynosi 60-65 cm, suki mają zazwyczaj 55-60 cm.. Pochodzenie.. Tak więc, zgodnie ze wzorcem, owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości, o nieco wydłużonej, lecz zwartej sylwetce, dobrze umięśnionym i suchym i musi spełniać poniższe wymagania.Po urzędowym posiedzeniu Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V.. WRAŻENIE OGÓLNE: Owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości, o nieco wydłużonej, lecz zwartej sylwetce, dobrze umięśnionym i suchym.. WAŻNE PROPORCJE: Wysokość w kłębie: pies - 60 do 65 cm, suka - 55 do 60 cm.WRAŻENIE OGÓLNE..

Jak wygląda rasowy owczarek niemiecki?

Dlatego już pierwszy wzorzec opisywał nie tylko wygląd, ale i cechy użytkowe psa.. Bazą powstania tego typu są psy z długą sierścią pochodzące z rejonów byłej DDR.Owczarek staroniemiecki ma zgryz nożycowy, co oznacza, że siekacze muszą na siebie zachodzić nożycowo, przy czym siekacze szczęki nożycowo schodzą się z siekaczami żuchwy.. Prawidłowa budowa jest podstawą do prawidłowego ruchu - u owczarka jestWzorzec rasy definiuje charakter owczarka niemieckiego w następujący sposób: "Owczarek niemiecki musi być zrównoważony, niezłomny, pewny siebie, łagodny (jeśli nie sprowokowany), a także uważny i posłuszny.. W klasyfikacji FCI owczarek niemiecki zaliczany jest do psów pasterskich i zaganiających.. Mowa wówczas o owczarkach, które zajmowały się głównie strzeżeniem owiec, choć już wtedy wykorzystywano je do różnych zadań.. Najważniejsze cechy ze wzorca rasy to: klinowata głowa, czarny nos, mocne zęby, średniej wielkości oczy o kształcie migdałów,Historia i wzorzec rasy Pierwsze wzmianki o psach, które bardzo przypominały owczarki niemieckie pochodzą z VII wieku.. Owczarek niemiecki został wyhodowany z różnych ras psów pasterskich.Charakter owczarka niemieckiego jest dość silny, jednak właściwie socjalizowany i ułożony pies jest łagodny i spokojny..

Owczarek niemiecki jest psem średniej wielkości.

Cechuje go nieco wydłużone ciało, silne i dobrze umięśnione, żywe usposobienie (wszędzie go "pełno") i wyostrzone zmysły.Celem tej hodowli było uzyskanie doskonałego psa użytkowego.. Zazwyczaj posiada też szersze czoło jak również wyraźniejszy stop, dobrze gdy pochodzi z czystej linii DDR, ponieważ w byłej DDR preferowano siłę, twardość charakteru i odporność na warunki atmosferyczne.kwalifikujących owczarka niemieckiego wzorzec rasy określa: słabe usposobienie, agresję i strachliwość [4].. Kraj pochodzenia: Niemcy; Charakter: zrównoważony, pewny siebie, oddany właścicielowi, czujny i łatwy do wyszkolenia; Wielkość: psy 60-65 cm, suki 55-60 cm; Waga: psy 30-40 kg, suki 22-32 kgWzorzec rasy | Klub Owczarka Niemieckiego.Odpowiadający wzorcowi wygląd psa obrazuje wrodzoną siłę, pojętność i zwrotność w ruchu.. Owczarek niemiecki posiada zwartą, umięśnioną sylwetkę.Owczarek niemiecki to jedna z najpopularniejszych ras psów.. Owczarek niemiecki powinien wykazywać odwagę i nieustępliwość w obronie swojego pana i mienia, z pasją atakować na rozkaz, ale poza tym powinien być czujnym, posłusznym i miłym towarzyszem w domu lecz powściągliwym w stosunku do innych osób.Owczarek Staroniemiecki jest dobrze umięśniony, często masywnej budowy, cięższy i nieco większy od Owczarka Niemieckiego..

Waga owczarków niemieckich wynosi przeciętnie 30-36 kg [25-40 kg].

Ogon jest nieco wydłużony i powinien sięgać aż do stawu skokowego.Owczarek niemiecki długowłosy - wygląd.. Owczarek niemiecki wzorzec FCI określa, że powinien to być pies średniej wielkości, o zwartej sylwetce, umięśniony i suchy.. Masa ciała dorosłego osobnika wynosi w przypadku samców 30-40 kg, natomiast w przypadku samic - 22-32 kg.. z siedzibą w Augsburgu, sfederowanym w Verband für das Deutsche Hundeswesen - VDH -, która jako Stowarzyszenie założycielskie rasy określona jest jako odpowiedzialna za wzorzec owczarka niemieckiego opracowany na pierwszym Walnym Zgromadzeniu Członków we Frankfurcie nam Menem w dniu 20 września 1899, według propozycji A.Meyera i von Stephanitza, wraz z uzupełnieniami: na VI Walnym Zgromadzeniu w dniu 28 lipca .Wzorzec rasy owczarek niemiecki Owczarek niemiecki - grupa I FCI, sekcja 1, nr wzorca 166.. Pożądane rozmiary owczarka niemieckiego to 63 cm wysokości w przypadku psów i 58 cm u suk.. Zgryz cęgowy, przodozgryz lub tyłozgryz jest wada, podobnie jak większe luki lub odstępy między zębami.. Poddawany jest próbom pracy.. Wadliwa jest też prosta linia siekaczy.Sierść owczarka składa się z twardej, szorstkiej, przylegającej okrywy oraz obfitego podszerstka.. Ma on swoich zagorzałych zwolenników na całym świecie..

Owczarki niemieckie (długowłose i krótkowłose) są zaliczane do ras dużych.

"Minimalne wymaganie dla hodowli ON w krajach FCI": "Podstawą dla celów hodowlanych w krajach członkowskich WUSV jest wzorzec rasy zdefiniowany przez kraj macierzysty i uznany przez FOL FCI zobowiązuje się stosować ten wzorzec i wprowadzić minimalne wymagania dopuszczania ON do hodowli i minimalne wymagania szkolenia dla ON używanych w hodowli - z wyjątkiem takiego przypadku, gdy jest to sprzeczne z prawem w danym kraju.. ".Owczarki niemieckie to psy uznane przez FCI.. Otoż w Europie Środkowej panował duży współczynnik przestępczości, więc policja zjeździła po wsiach w poszukiwaniu psa pasterskiego, który będzie miał wspaniały węch, będzie łatwo się uczył a przy tym nie będzie za duży, ani zbyt agresywny.W 1891 roku wzorzec rasy obejmował trzy odmiany, takie jak: owczarek niemiecki długowłosy, krótkowłosy i szorstkowłosy.. Wysokość w kłębie wynosi, dla psa: od 60 do 65 cm, dla suki: od 55 do 60 cm.. W Polsce w 1990 roku powstał pierwszy Związek Owczarka Niemieckiego Długowłosego pod patronatem Marty Trzcińskiej.Należy zwrócić uwagę, że we wzorcu rasy owczarka niemieckiego (FCI, długowłosy i krótkowłosy) jest mowa o zadzie lekko opadającym (pod kątem 23 stopni), natomiast wzorzec owczarka staroniemieckiego (PKPR-PZK) wyraźnie uznaje opadający zad za wadliwy.Owczarek niemiecki - wzorzec rasy.. Owczarek niemiecki jest psem nieco ponad średniej miary; wzrost w kłębie 60-65 cm dla psa i 55-60 cm dla suki; waga ok.30-40 kg dla psa i 22-32 kg dla suki.. Wzorzec rasy odnajdziemy pod numerem 166.. To mocny i harmonijnie zbudowany pies o szerokiej klatce piersiowej i opadającym zadzie.. Niemiecki owczarek, którego znamy dziś - pojawia się w XIX wieku.Wzorzec rasy .. Ma on swoich zagorzałych zwolenników na całym świecie.. Mamy również odrębny typ owczarka niemieckiego długowłosego, tzw. owczarek staroniemiecki, uznawany również przez wiele organizacji kynologicznych jako odrębna rasa.. Wzorzec FCI .. Długość tułowia jest około 10% większa od wysokości w kłębie.doskonałego psa użytkowego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt